50-lecie Bundesligi!


13 kwietnia 2013 50-lecie Bundesligi!

Emocje związane z rozgrywkami w Niemczech dobiegają końca. Znamy już nowego mistrza oraz jeden zespół, który zaliczy spadek. W związku z tym możemy się skupić na przybliżeniu Wam, choć w pewnym stopniu, historii Bundesligi, która w tym roku obchodzi swój jubileusz.


Udostępnij na Udostępnij na

Dokładnie 50 lat temu kończył się pierwszy sezon Bundesligi, a bezkonkurencyjne (niemal jak obecnie Bayern) Köln pewnie zmierzało po tytuł mistrza Niemiec. Po pół wieku i wielu gorszych i lepszych momentach Bundesliga dalej istnieje w prawie niezmienionej formie.

Specjalne logo stworzone z okazji 50-lecia Bundesligi
Specjalne logo stworzone z okazji 50-lecia Bundesligi (fot. de.wikipedia.org)

W serii tekstów zatytułowanych „50BL” postaramy się Wam przybliżyć najważniejsze wydarzenia, postacie i zespoły, które na stałe zapisały się w historii Bundesligi. Dowiecie się, jak powstawały najzdrowsze obecnie rozgrywki na świecie i jak zreformowano za naszą zachodnią granicą system szkolenia młodzieży, a także będziecie mogli poczytać o najwybitniejszych ludziach związanych z niemieckim futbolem oraz meczach, które do dziś wzbudzają emocje za naszą zachodnią granicą.

Od jutra przez najbliższe kilkanaście tygodni oczekujcie więc tekstów zatytułowanych „50BL”, jeśli tylko chcecie dowiedzieć się nieco o historii Bundesligi. Na zachętę prezentujemy filmiki, które w wielkim skrócie przedstawiają to, o czym będziemy pisać:

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze