„11” tygodnia w Premiership

Piłkarska stacja SkySports opublikowała jedenastu najlepszych piłkarzy minionego weekendu. Zawodnikiem kolejki został Brazylijczyk Elano z Manchesteru City.

Drużyna tygodnia: James – Corluka, Dunne, Samba, Baines – Bentley, Elano, Muntari, Ronaldo – Keane, Rooney.

Piłkarz kolejki: Elano
Brazylijczyk już od dłuższego czasu pozostaje w bardzo wysokiej dyspozycji, a w niedzielę udokumentował to dwoma trafieniami prowadząc Manchester City do zwycięstwa 3:1 nad Middlesbrough. Szczególnie piękne trafienie było to z 63. minuty, kiedy w fantastyczny sposób wykonał rzut wolny. Golkiper gości, Mark Schwarzer, tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Na słowa uznania zasługują także Robbie Keane i Cristiano Ronaldo, którzy również ustrzelili po „dublecie”. Szczególnie świetny mecz rozegrał Irlandczyk, który wydatnie pomógł Tottenhamowi zatrzymać Liverpool na Anfield Road.

Szczególną nagrodą powinien zostać uhonorowany Michael Owen. Były piłkarz Realu Madryt powracają do zdrowia po ciężkiej kontuzji wszedł w 74. minucie meczu z Evertonem i kwadrans potem strzelił gola dającego „Srokom” trzy punkty.