Remis na Stadio Friuli

17 maja 2014 Remis na Stadio Friuli

W spotkaniu ostatniej kolejki ligi włoskiej naprzeciw siebie stanęły ekipy Udinese oraz Sampdorii. Spotkanie obfitowało w emocje i bramki, a po końcowym gwizdku obie drużyny musiały się zadowolić podziałem punktów w skutek remisu 3:3. Piłkarzem meczu bez wątpienia był strzelec hattricka Antonio Di Natale.

Już wcześniejsze spotkania obu drużyn obfitowały w dużą liczbę bramek. W poprzednim starciu obu zespołów w tym sezonie padł wynik 3:0 dla Sampdorii, z kolei w zeszłej kampanii Udinese dwukrotnie wygrywało – 3:1 i 2:0. Spotkanie opiewało w emocje, pomimo tego, iż żadna z drużyn już o nic nie walczyła. Sampdoria, tak samo jak Udinese, miały już zapewnione utrzymania i zerowe szanse na europejskie puchary.

Goście z Genui prowadzili już po 10 minutach, gdy do siatki gospodarzy z głowy trafił Stefano Okaka Chuka. Do wyrównania doprowadził w 26. minucie strzałem z rzutu wolnego Antonio Di Natale. Legendarny napastnik Udinese wyprowadził na prowadzenie drużynę Francesco Guidolina pięć minut później. Fantastyczny rajd wykonał Roberto Pereyra, ominął bramkarza i podał do Di Natale. Ten tylko dostawił nogę do piłki i ta wpadła do pustej bramki. Przed przerwą gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale Di Natale uderzył w słupek.

Początek drugiej części spotkania należał do podopiecznych Mihajlovicia. Najpierw powrócili oni do gry za sprawą trafienia brazylijczyka Edera, a następnie wyszli na prowadzenie po uderzeniu Roberto Soriano. Udinese później się ocknęło, ale uderzało głową w mur. Jednak dążenie do remisu i determinacja opłaciła się gospodarzom w 86. minucie, gdy do siatki po raz trzeci tego dnia trafił Di Natale. Wynik spotkania już nie uległ zmianie i drużyny podzieliły się punktami po meczu obfitującym w gole.