Pobudka wicemistrzów

AS Roma bez najmniejszych problemów pokonała w wyjazdowym spotkaniu FC Parmę 3:0. Bohaterem meczu był kapitan "Giallorossich" – Francesco Totti, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców i zaliczył na swoim koncie asystę.

Już pierwsze sekundy dzisiejszego pojedynku pokazały, że inny rezultat niż zdecydowana wygrana AS Romy będzie wielką sensacją. Przyjezdni ze stolicy Włoch bardzo szybko objęli zasłużone prowadzenie. Mirco Vucinić znakomitym podaniem obsłużył Francesco Tottiego, który bez najmniejszych kłopotów, płaskim strzałem ulokował futbolówkę w siatce rywali. W kolejnych minutach wicemistrzowie Italii kontrolowali przebieg spotkania, cierpliwie rozgrywając piłkę w środku pola. W 21. minucie podopieczni Luciano Spallettiego prowadzili już różnicą dwóch bramek. Tym razem na listę strzelców wpisał się Alessandro Mancini, który skorzystał z prostopadłego zagrania Tottiego i ze stoickim spokojem wygrał pojedynek „oko w oko” z bramkarzem gospodarzy – Lucą Buccim.

Dwie minuty później piłkarze FC Parmy pogrzebali swoje szanse na zdobycie w dzisiejszym spotkaniu chociaż jednego punktu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany najskuteczniejszy napastnik „Gialloblu” – Bernardo Corradi, który bardzo poważnie osłabił i zawiódł swoją drużynę.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Rzymianie posiadali miażdżącą przewagę i co kilka chwil stwarzali dobre okazje strzeleckie, lecz stołecznym brakowało zimnej krwi. W 83. minucie po raz kolejny swoją klasę pokazał Totti. Kapitan AS Romy strzelił swojego drugiego gola w dzisiejszym spotkaniu i przypieczętował wysokie zwycięstwo wicemistrzów Włoch.

FC Parma przegrała drugie spotkanie z rzędu i nic nie zapowiada, że fatalna seria „Gialloblu” zakończy się już w najbliższej kolejce. AS Roma poczuła smak zwycięstwa po prawie dwutygodniowej przerwie, co z pewnością polepszy atmosferę w rzymskim zespole. Podopieczni Luciano Spallettiego z czternastoma punktami na koncie zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli Serie A, tracąc do prowadzącego Interu trzy oczka.

FC Parma – AS Roma 0:3 (0:2)