Olympique Lyon przerywa znakomitą passę PSG!

28 lutego 2016 Olympique Lyon przerywa znakomitą passę PSG!

28 lutego 2016 roku przejdzie do historii Ligue 1! Wtedy rekordową passę 36 kolejnych meczów bez porażki PSG zakończyli piłkarze Olympique Lyon. Zespół siedmiokrotnego mistrza Francji wygrał z paryżanami 2:1.

Wynik ten oznacza pierwszą porażkę podopiecznych Laurenta Blanca od niemal roku, od 15 marca 2015. Mistrzowie Francji przegrali wtedy na wyjeździe z Bordeaux 3:2. Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Bruno Genesio. W 13. minucie pierwszą bramkę zdobył Maxwell Cornet. 19-letni Iworyjczyk notuje ostatnio dobrą passę. Dwa tygodnie temu strzelił bramkę dla Caen.

France_-_England_U19,_20150331_17
Cornet był jednym z bohaterów meczu z PSG (fot. Wikipedia)

Olympique poszło za ciosem i pod koniec pierwszej połowy zdobyło bramkę do szatni. Uczynił to Sergi Darder. Dla Hiszpana, który latem trafił do Lyonu z Malagi, był to dopiero drugi gol w trwającej kampanii. Wynik do przerwy oznaczał, że PSG stracił dwa gole w jednym meczu po raz pierwszy od 11 września 2015 roku, kiedy dwukrotnie Kevina Trappa pokonali zawodnicy wspomnianego już wcześniej Bordeaux.

Drugą odsłonę otworzyli z wysokiego C goście ze stolicy. W 51. minucie Lucas Moura udowodnił, że jest w tym sezonie w świetnej formie. Co ciekawe brazylijski pomocnik strzelał już w tym sezonie gole z tym rywalem (w lidze w pierwszym meczu na Parc des Princes, a także w Pucharze Ligi Francuskiej). Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a to oznaczało, że Olympique Lyon zrewanżował się stołecznej ekipie za porażkę w lidze 5:1, a także w rozgrywkach Pucharu Ligi Francuskiej.