Lewandowski znowu to zrobił!

Pogłoski o tym, że Robert Lewandowski się skończył, okazały się grubo przesadzone. Polak ponownie pisał się na listę strzelców, tym razem w wygranym 4:0 meczu z FC Koeln.

Podopieczni Pepa Guardioli odnieśli swoje dziesiąte z rzędu zwycięstwo w Bundeslidze w tym sezonie i wciąż pozostają w niej niepokonani. Wygrać udało się po trafieniach Lewandowskiego, Muellera, Vidala i wracającego po dłuższej przerwie Robbena. Wielu zapowiadało, że powrót do gry przez holenderskiego skrzydłowego może nie być dla świetnie funkcjonującej do tej pory maszyny Pepa dobrym omenem. Okazało się, że sceptycy się jednak mylili, ponieważ Robben rozegrał dobre spotkanie i został nagrodzony gromkimi brawami.

Bayern odreagował porażkę z Arsenalem w najlepszy możliwy sposób. „Bawarczycy” kompletnie zdominowali swojego przeciwnika, aplikując mu cztery gole. Były klub Sławomira Peszki nie potrafił wywalczyć nawet rzutu rożnego, Bayern natomiast miał ich dziesięć.

Robert Lewandowski dzięki swojemu dzisiejszemu trafieniu odskoczył Aubameyangowi na trzy bramki i przewodzi obecnie klasyfikacji strzelców. Polak w dziesięciu ligowych kolejkach trzynastokrotnie umieszczał piłkę w siatce.

Na innych boiskach

Wyjątkowo ciekawie było w Leverkusen, gdzie kibice obejrzeli aż siedem bramek. Bayer wygrał 4:3 ze Stuttgartem, a zwycięskiego gola strzelił Mehmedi w 89. minucie. „Aptekarze” przegrywali już 1:3, jednak zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drugą wygraną z rzędu zanotowali piłkarze Wolfsburga, którzy na wyjeździe po niełatwym meczu wygrali 1:0 z Darmstadt. Gola na wagę trzech punktów zdobył Daniel Caligiuri. Ze strefy spadkowej wydostali się piłkarze Hannoveru 96, którzy pokonali Eintracht Frankfurt dzięki dubletowi Stendery.

Sprawę trzech punktów już w pierwszej części gry meczu z Mainz rozstrzygnęli zawodnicy Werderu Brema. Podopieczni Wiktora Skryknyka po pierwszych trzech kwadransach prowadzili już 3:0. Honorowe trafienie dla gospodarzy w 90. minucie zaliczył Muto. Przed nami jeszcze jedno ciekawe starcie w Bundeslidze dzisiejszego wieczora. Siódme w tabeli Ingolstadt o 18:30 na własnym terenie podejmie szóstą Herthę Berlin.