T-Home Cup dla Hamburgera SV

Zespół Bruno Labbadii po zwycięstwie nad VfB Stuttgart sięgnął po T-Home Cup.

W półfinale turnieju Hamburger SV pokonał Bayern Monachium 1:0. W drużynie Labbadii pojawiło się dwóch nowych graczy – Eljero Elia oraz Ze Roberto. Na listę strzelców wpisał się jednak w 40. minucie Piotr Trochowski. „Bawarczycy” mogli wyrównać, ale dwóch dobrych okazji podbramkowych nie wykorzystał Mario Gomez.

Bayern Monachium Hamburger SV 0:1 (0:0)

0-1 Trochowski 40

Bayern: Butt – Lahm, Demichelis, Badstuber, Braafheid – van Bommel, Tymoshchuk (45. Altintop), Sosa, Pranjic – Klose, Gomez.

HSV: Hesl – Demel, Boateng, Mathijsen, Aogo – Jarolim, Zé Roberto, Trochowski (49. Tesche), Elia (49. Choupo-Moting) – Guerrero (49. Pitroipa), Petric.

W drugim półfnale VfB Stuttgart pokonał Schalke Gelsenkirchen 1:0 po bramce Sebastiana Rudego.

Mecz o trzecie miejsce przebiegał pod dyktando zespołu z Monachium. W pierwszej minucie po akcji Thomasa Mullera, Ivica Olić przegrał pojedynek z Manuelem Neuerem. W 13. minucie Bawarczycy objęli prowadzenie, dośrodkowanie z prawej strony Diego Contento na bramkę zamienił Brazylijczyk Breno. Drugie trafienie dla Bayernu zaliczył… Benedikt Howedes, kierując futbolówkę do własnej bramki po akcji Hamita Altintopa i Olicia. Tuż przed przerwą (wszystkie mecze rozgrywane 2 x 30 minut) drużyna gospodarzy zdobyła kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Halil Altintop. W drugiej połowie Schalke mogło wyrównać, ale Kevin Kuranyi oraz Levan Kobiashvili nie potrafili pokonać Michaela Rensinga.

Schalke Gelsenkirchen Bayern Monachium 1:2 (1:2)

0-1 Breno 13, 0-2 Howedes (s) 26, 1-2 Halil Altintop 29

Schalke: Neuer Moravek, Zambrano, Höwedes (31. Rafinha), Kobiashvili Latza, Westermann, Farfan, Holtby (31. Rakitic, 36. Stevanović) Kuranyi, Halil Altintop.

Bayern: Rensing Görlitz, Breno, Lell, Contento (31. Pranjic) Hamit Altintop, Ottl, Baumjohann, Borowski Müller, Olić.

Finał turnieju zakończył się sukcesem drużyny Bruno Labbadii. Zespół „Rothosen” zaprezentował świetną grę, co dobrze wróży tej ekipie przed zbliżającymi się rozgrywkami Bundesligi. W 25. minucie pierwszą bramkę dla Hamburga zdobył kapitan drużyny, Colin Benjamin. Tuż przed przerwą po błędzie Ludovica Magnina Jonathan Pitroipa pokonał golkipera rywali. Wynik finału ustalił w 58. minucie celnym strzałem z rzutu wolnego Mladen Petrić.

Hamburger SV VfB Stuttgart 3:0 (2:0)

1-0 Benjamin 25, 2-0 Pitroipa 28, 3-0 Petrić 58

HSV: Hesl (49 Mickel) – Rincon, Demel (31 Boateng), Schulz, Benjamin – Tavares, Tesche, Pitroipa, Castelen (49 Elia) – Choupo-Moting (31 Ben-Hatira, 60 Aogo), Arslan (49 Petric).

Stuttgart: Ulreich Osorio, Niedermeier, Delpierre, Magnin Hilbert, Schwarz, da Silva, Didavi Bastürk Riedle.