Znamy play-offy MLS


28 października 2013 Znamy play-offy MLS

Sezon zasadniczy Major League Soccer za nami. Końcówka rozgrywek dramatyczna była szczególnie w konferencji wschodniej. Dopiero wczoraj wyłoniono w niej trzy z pięciu zespołów, które awansowały do turniejowej drabinki.


Udostępnij na Udostępnij na

Landon Donovan
Landon Donovan (fot. Skysports.com)

Faza pucharowa mistrzostw Ameryki w soccerze rozpocznie się już w tym tygodniu. Czwarty i piąty zespół z obu konferencji rozegrają ze sobą mecz decydujący o tym, która ekipa awansuje do drugiej półfinałowej rundy. W niej zwycięzca tego starcia spotka się z pierwszym zespołem swojej konferencji. W drugich parach półfinałowych zmierzą się drugi i trzeci zespół grup. Półfinały będą rozgrywane systemem mecz i rewanż, podobnie jak finały konferencji, które określą, które zespoły spotkają się w piłkarskim odpowiedniku Super Bowl, czyli finale finałów MLS.

Najbardziej niepocieszony po niedzielnych rozstrzygnięciach może czuć się Landon Donovan. Gwiazda LA Galaxy bardzo mocno starała się znaleźć drogę do siatki w meczu z Seattle Sounders, jednak był remis 1:1 po golach Clinta Dempseya i Robbiego Keane’a. Donovan pozostał ze 134 bramkami zdobytymi w trakcie sezonu zasadniczego, co jest rekordem ligi, ale współdzielonym z Jeffen Cunninghamem. Okazję do poprawy swojego dorobku rozgrywający reprezentacji USA będzie miał w przyszłym sezonie.

W play-offach zagrają:
Konferencja wschodnia:
1. New York Red Bulls
2. Sporting Kansas City
3. New England Revolution
4. Houston Dynamo
5. Montreal Impact

Konferencja zachodnia:
1. Portland TImbers
2. Real Salt Lake
3. LA Galaxy
4. Seattle Sounders
5. Colorado Rapids

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze