Znamy mistrza Polski w piłce… błotnej

10 lipca 2012 Znamy mistrza Polski w piłce… błotnej

W dniach 7-8 lipca w Krasnobrodzie na Roztoczu rozgrywane były II Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej. W najliczniej obsadzonej kategorii męskiej zwyciężyli zawodnicy KS Rakovia Gepard Zawadki.

KS Rakovia Gepard Zawadka, mistrz Polski w piłce błotnej
KS Rakovia Gepard Zawadka, mistrz Polski w piłce błotnej (fot. pilkablotna.futbolowo.pl)

Piłka błotna to w Polsce sport uznawany za pokazowy, choć na świecie odbyło się już kilka edycji turniejów w randze mistrzostw  świata. W pięknych okolicznościach przyrody, na specjalnie przygotowanych boiskach w Krasnobrodzie o tytuł najlepszej ekipy w kraju rywalizowało 12 drużyn. Zwycięzcą turnieju została KS Rakovia Gepard Zawadka, która w meczu finałowym pokonała Arsenal Lublin w serii rzutów karnych 2:0 (w regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis). Zarówno w kategorii kobiet, jak i kategorii mieszanej tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna gospodarzy – BKS Roztocze Krasnobród.

Wkrótce zaprezentujemy szczegółową relację z tego turnieju.