Zawisza przegrywa z Dynamem

5 lutego 2014 Zawisza przegrywa z Dynamem

Zawisza Bydgoszcz przegrał z Dynamem Moskwa 1:2 w ostatnim sparingowym meczu podczas obozu w Hiszpanii.

Zawisza Bydgoszcz
Zawisza Bydgoszcz (fot. Kamil Białka)

Szczególnie słaby był sam początek meczu. Już po 20 minutach Dynamo prowadziło 2:0 po golach Noboi oraz Kevina Kuranyiego. Pierwszą bramkę Zawisza stracił po strzale z rzutu wolnego z 19 metrów. Błąd popełnił Wojciech Kaczmarek, bo piłka wpadła przy słupku w tej części bramki, której on chronił.

Drugi gol to już efekt składnej akcji gwiazd Dynama wykończonej strzałem Niemca Kuranyiego. Bydgoszczanie otrząsnęli się później i prowadzili wyrównaną grę. Najlepiej spisywali się Luis Carlos, który często mijał obrońcę na lewym skrzydle, oraz Andre Micael, który w 46. minucie zdobył bramkę po dośrodkowaniu Wojciechowskiego z rzutu rożnego.

Był to ostatni sparing podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza w Hiszpanii, bowiem już za dwa dni powrócą oni do Bydgoszczy.