Zawisza Bydgoszcz z Pucharem Polski!!!

2 maja 2014 Zawisza Bydgoszcz z Pucharem Polski!!!

Już dzisiaj poznamy zwycięzcę piłkarskiego Pucharu Polski. W wielkim finale staną naprzeciwko siebie Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin.

Zawisza pokonała w rzutach karnych Zagłębie 6:5!!! Gratulujemy!!!

LEWCZUK ZAPEWNIA PUCHAR POLSKI ZAWISZY BYDGOSZCZ!!!

_________________________________________________

To już chyba ostatnia seria: Bonecki nie strzelił!

Teraz już do skutku: Guldan strzela i Carlos również.

Dziesiąsty rzut karny: Geworgian również strzela. 4:4!!

Dziewiąty rzut karny: Vidanow na 4:3.

Ósma jedenastka: Alvarinho pewnie na 3:3!

Siódmy rzut karny: Kaczmarek broni strzał Cotry!!!

Szósta jedenastka: Kadu pewnie w okienko. 3:2!!!

Piąty rzut karny: Adrian Błąd na 3:1 dla Zagłębia!!!

Czwarty rzut karny: Kamil Drygas na 2:1!!!

Trzecia jedenastka: 2:0 dla Zagłębia. Piech pewnie!!!

Druga jedenastka: Fatalny strzał Dudka. Pudło!!!

Pierwsza jedenastka: Bilek trafia bramkę. Kaczmarek nie wyczuł intencji zawodnika.

Rzuty karne na Stadionie Narodowym!!!

__________________________________________________

120+1. Kadu mógł w ostatniej akcji zakończyć finał Pucharu Polski, ale nie zdołał oddać strzału w bardzo ciekawej akcji.

120. Sześćdziesiąt sekund dłużej potrwa ten mecz.

119. Rodić popełnił niewielki błąd, który mógł się skończyć bramką Lewczuka, ale ten był w trudnej pozycji strzeleckiej.

118. Zanosi się na karne.

116. Korner dla Zawiszy, może tym razem?

114. Przybecki huknął bardzo mocno z narożnika pola karnego, ale minimalnie niecelnie. Postraszył jednak Kaczmarka.

111. Alvarinho na boisku.

109. Za chwile na boisku zameldują się Adrian Błąd i Miłosz Przybecki.

108. Piech faulowany jakieś 25 metrów od bramki.

106. Chwila na uzupełnienie płynów i jedziemy dalej.

105. Koniec pierwszej połowy dogrywki. Za moment ostatnie piętnaście minut. Będą karne?

105. Fenomenalna indywidualna akcja Piecha, po której świetnie bronił Kaczmarek.

103. Rymaniak został uruchomiony na lewej stronie, ale nie potrafił dośrodkować lewą nogą i uczył to prawą, jednak kompletnie mu się to nie udało.

101. Kadu zamieszał na lewej stronie, zszedł do środka i uderzył z prawej nogi, ale niecelnie.

100. Kaczmarek zderza się z Piechem, ale zawodnicy wyszli bez szwanku.

97. Geworgian wrzucał piłkę w pole karne Zagłębia, ale piłka w rękach bramkarza.

94. Dudek kapitalnie dograł na głowę Kadu, ale broni Rodić. Świetna okazja!!!

91. Zaczynamy dogrywkę. Zagłębie chciało zacząć z kopyta, ale niecelny strzał.

Druga połowa podobna do pierwszej, sporo akcji, strzałów, ale wszystko pozbawione precyzji i skuteczności. Pozostaje zadać sobie pytanie, czy piłkarzom Zagłębia wyjdzie na dobre mecz z dogrywką w kontekście walki o utrzymanie.

90+3. Arbiter spotkania Jarosław Przybył kończy drugą połowę. Zapraszamy na dogrywkę już za kilka minut.

90+2. Wójcicki wychodził z kontrą… i fatalnie podał do rywali.

90. Trzy minuty dłużej potrwa druga połowa. Będziemy mieć chyba dogrywkę.

89. To już chyba szósty strzał Kwieka z dystansu w dzisiejszym meczu. Z każdą próbą coraz mniej celnie.

88. Dudek dobrze wrzucił, ale Drygas miał trudną pozycje do strzału.

86. Abwo zmarnował piłkę meczową…

85. Wygląda na to, że obie ekipy koncentrują się na dogrywce, ponieważ brakuje parcia na bramkę rywala.

80. Kolejny strzał z dystansu Kwieka i kolejna obrona Kaczmarka.

78. Arkadiusz Piech popędził na bramkę Kaczmarka, ale jego strzał z okolic „szesnastki” był w środek bramki i golkiper Zawiszy wyłapał piłkę bez problemu.

77. Coraz bliżej dogrywki w finale Pucharu Polski. Jeszcze kwadrans.

75. Bartosz Rymaniak popisał się efektowną ruletą w polu karnym, oddalając tym samym zagrożenie pod własną bramką.

73. Dzisiejsza frekwencja na Stadionie Narodowym to najlepszy wynik od 44 lat na finale Pucharu Polski.

71. Dudek pokusił się o strzał po ziemi, który wszedłby tuż obok słupka, gdyby nie interwencja Rodicia.

69. Dobra wrzutka Zagłębia w pole karne Kaczmarka, ale golkiper Zawiszy swoimi warunkami fizycznymi nie dał szans na dojście do piłki.

67. Widanow zdecydowanie nie ma sobie równych pod bramką Rodicia. Bardzo dobry występ.

66. Carlos uderzał z ok. 30 metrów, ale bardzo niecelnie.

65. Lewczuk zbyt miękko dośrodkowywał w pole karne Zagłębia i pewnie Rodić.

64. Rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski podał na swoim profilu na Twitterze, że mecz obserwuje na stadionie 37120 widzów.

62. Mecz strzałów z daleka!! Tym razem spróbował szczęścia Sebastian Dudek, którego uderzenie mogło się podobać, ale było minimalnie niecelne.

61. Kibice na Stadionie Narodowym mogą po akcji zobaczyć powtórki telewizyjne na telebimach.

59. Luis Carlos przedzierał się środkiem boiska i został, wydawałoby się, nieprzepisowo zatrzymywany, ale sędzia pozostał niewzruszony.

57. Kwiek leżał na murawie, ale nic się nie stało zawodnikowi Zagłębia.

55. Kwiek z woleja lewą nogą, ale pewnie Kaczmarek.

53. Drygas szukał prostopadłym podaniem Carlosa, ale czujnie piłkarze Zagłębia.

50. Rodić dał znać, że wszystko jest w porządku.

47. Starcie w polu karnym Zagłębia. Ucierpiał bramkarz z Lubina. Chwila przerwy.

45. Ależ naładowani energią są piłkarze Zawiszy. Mogli kapitalnie zacząć.

Takie medale zawisną na szyi zwycięzców dzisiejszego meczu finałowego.

Puchar Polski 2014, piłka
Puchar Polski 2014, piłka (fot. Twitter.com/PiotrGolos)

Mecz na Stadionie Narodowym może się podobać. Zarówno Zawisza, jak i Zagłębie stworzyło sobie kilka ciekawych okazji, po których mógł paść gol. 35 tysięcy widzów w Warszawie nie powinno się nudzić również w drugiej połowie, na którą serdecznie zapraszamy już za kilkanaście minut.

45. Sędzia zakończył pierwszą połowę meczu. W Warszawie po pierwszych czterdziestu pięciu minutach mamy 0:0.

44. W końcówce znów żywiej na boisku. Przy piłce Zawisza.

43. Akcja Zagłębia mogła się podobać, ciekawa wymiana piłek, dokładne krótkie podania, ale dośrodkowanie Abwo kompletnie nieprzygotowane.

42. Imponująco wyglądał atak Zawiszy, ale w kluczowym momencie Geworgian trochę zawiódł.

41. Błąd obrony ekipy z Bydgoszczy i było nerwowo przez chwile w polu karnym.

39. Ładnie pokazał się Widanow na prawej stronie boiska, jednak jego przyjęcie uniemożliwiło dalszy rozwój akcji.

38. Ładna piłka do Piecha, ale napastnik Zagłębia nie miał szans z obrońcą Zawiszy.

36. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza grają trochę zbyt zachowawczo.

33. Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, ale zablokowali kilka strzałów obrońcy drużyny z Lubina.

32. Ciekawa akcja lewą stroną boiska w wykonaniu Zawiszy. Efekt: rzut rożny.

30. Piotr Petasz atomowym strzałem sprawił ogromny problem golkiperowi Zagłębia!

28. Kompletnie nieudane dośrodkowanie Curto.

27. Bardzo dobra akcja Zawiszy prawą stroną boiska, jednak dośrodkowania nie był w stanie wykorzystać Geworgian.

25. Niesamowity strzał Kwieka, który z najwyższym trudem obronił Kaczmarek!

23. Tempo gry nieco spadło.

22. Dorde Cotra źle złożył się do strzału i chybił głową z pięciu metrów.

20. A zaczęło się tak. Robi wrażenie, prawda?

(fot. Twitter/KoltonRoman)

17. Kibice Zawiszy próbują dopingować swoich ulubieńców, jednak brakuje w tym organizacji.

16. Zawisza lepiej radzi sobie w budowaniu ataku.

14. Piłkarze Zagłębia próbują uspokoić grę i stopniowo przedostawać się pod bramkę Kaczmarka.

12. Atomowe uderzenie z dystansu, które broni Rodić, ale wybija piłkę do nabiegającego Carlosa, którego uprzedził jednak Widanow. Bardzo groźna sytuacja pod bramką Zagłębia.

10. Fenomenalne podanie z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycje Luisa Carlos, ale piłkarz Zawiszy przy próbie lobowania Rodicia pudłuje.

8. Dużo walki w środkowej strefie boiska.

6. Kapitalne zagranie Piecha do Abwo i napastnik Zagłębia sam na sam z Kaczmarkiem, jednak górą w tym pojedynku był golkiper z Bydgoszczy! Mogło być 1:0.

5. Dobre tempo tego meczu! Wzmaga się na trybunach doping.

4. Dla odmiany z rzutu rożnego „Miedziowi”. Piłka wybita, ale ciekawy strzał lubinian z lewej flanki.

3. Pierwszy rzut rożny wybili piłkarza Zagłębia za linie końcową, dzięki czemu gracze Zawiszy mieli okazje do poprawki. Nie wyszło tak, jak oczekiwali.

2. Ciekawie zapowiadająca się akcja Zawiszy i Vahan Gevorgyan wywalczył rzut rożny.

1. Zaczynamy!

18:30 Sędzia rozpoczął starcie finałowe!

18:28 Kibice z Bydgoszczy przygotowali skromną kartoniadę z herbem Zawiszy.

18:22 Tak to wygląda z trybun…

(fot. Twitter/cwiakala)

18:11 Do Warszawy zawitało na Stadion Narodowy ok. 12 tysięcy kibiców z Bydgoszczy.

18:05 Co ciekawe, kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym, mogą śledzić przebieg wydarzeń w studio przedmeczowy, które transmitują telewizje. Obraz oczywiście wyświetlany jest na czterech stadionowych telebimach.

17:43 Znamy już oficjalne składy obu zespołów.

Zawisza: Kaczmarek – Lewczuk, Micael, Nawotczyński, Ziajka – Drygas, Carlos, Dudek, Petasz, Wójcicki – Geworgian

Zagłębie: Rodić – Cotra, Bilek, Dzinić, Rymaniak – Curto, Guldan – Abwo, Kwiek, Widanow – Piech

17:38 „Gazeta Wyborcza” podaje, że na dzisiejszym spotkaniu pojawią się również goście specjalni. Na zaproszenie Radosława Osucha, właściciela Zawiszy, mecz z trybun obejrzy delegacja FC Porto. Ma być to początek współpracy pomiędzy klubami z Bydgoszczy i Porto. Portugalczycy mieliby pomóc Zawiszy w sprawach szkolenia młodzieży. W grę wchodzi także wypożyczanie z FC Porto zawodników, którzy nie mieszczą się w pierwszym składzie portugalskiej drużyny.

17:18 Oba zespoły spotkały się w tym sezonie dwukrotnie. W Bydgoszczy lepszy okazał się Zawisza, z kolei w Lubinie 3:1 wygrało Zagłębie. Tabela T-Mobile Ekstraklasy jasno jednak pokazuje, kto w obecnych rozgrywkach spisywał się lepiej. Bydgoszczanie znaleźli się w grupie mistrzowskiej, zaś Zagłębie musi walczyć o utrzymanie. Puchar Polski to jednak inna bajka, dlatego liczymy na emocjonujące spotkanie.

Czy piłkarze Zawiszy będą mieć okazje do radości po zdobyciu bramki?
Czy piłkarze Zawiszy będą mieć okazje do radości po zdobyciu bramki? (fot. Kamil Białka)

16:59 Stadion Narodowy stał się w tym roku także areną zmagań najmłodszych zawodników. Dzisiaj przed najważniejszym spotkaniem wieczoru zostały rozegrane mecze finałowe XIV edycji Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”  drużyn dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 oraz U-12. Więcej o samym Turnieju na zpodworkanastadion.pl.

16:37 Tymczasem wczoraj Puchar Polski zwiedzał stolicę. Przy odrobinie szczęścia można go było zobaczyć na ulicach Warszawy.

16:16 Krzysztof Stanowski na Twitterze: – Generalnie myślę, że nigdy w historii meczu Zawiszy z Zagłębiem nie obejrzało więcej ludzi i nigdy w historii więcej nie obejrzy. Prognozowana frekwencja to 35 tys. osób, z czego aż ponad 10 tys. przyjedzie z Bydgoszczy. Będzie to jedna z najwyższych frekwencji w historii finałów PP.

15:55 Dzisiejszy finał to także pojedynek dwóch trenerów, Ryszarda Tarasiewicza i Oresta Lenczyka. Pierwszy z nich swoją karierę piłkarską rozpoczynał właśnie u szkoleniowca Zagłębia. Należy także pamiętać o 2010 roku, kiedy to Lenczyk zastąpił Tarasiewicza na ławce trenerskiej Śląska Wrocław.

15:30 Przed meczem finałowym Marcin Malinowski przeprowadził wywiad z byłym piłkarzem Zagłębia Lubin, Michałem Chałbinskim, który przewiduje, że będziemy świadkami świetnego widowiska, które zakończy się zwycięstwem jego byłego zespołu.

Puchar Polski czeka już na zwycięzcę finału.

15:12 Trzeba także pamiętać, że zwycięzca PP ma zagwarantowany udział w europejskich pucharach. O tym jak wiodło się w nim poprzednim zwycięzcom, będziecie się mogli dowiedzieć z tego tego tekstu.

15:00 W poprzednich latach Puchar Polski był zaniedbywany. Teraz wszyscy starają się przywrócić mu dawną świetność. Mateusz Sobiecki przedstawił jak krajowy puchar jest traktowany w innych krajach.

14:30 Dzisiejsze starcia głównie z powodu świetnej kampanii medialnej PZPN-u zapowiada się niezwykle ciekawie. A które poprzednie pojedynki należy zapamiętać, dowiecie się z tekstu Rafała Strzelca.

14:15 Dla Zagłębia będzie to trzeci finał Pucharu Polski. Dwa poprzednie starcia zakończyły się porażką zespołu z Dolnego Śląska. Tutaj możecie zobaczyć jak to wyglądało.

14:15 Zawisza będzie pierwszy raz rywalizował w wielkim finale PP. Czy uda się wywalczyć to trofeum

Wejście zawodników
Wejście zawodników (fot. Twitter)

13:55 Przez dłuższy czas wydawało się, główna arena piłkarska w naszym kraju będzie świeciła pustkami, gdyż kibice obu drużyn szykowali się do bojkotu. Pisał o tym Artur Dylewski, starając się zrozumieć cel. Tym czasem wydaje się, że trybunach powinno się pojawić ponad 30 tysięcy kibiców.

13:45 Teraz proponuję zapoznać się wypowiedziami obu trenerów, które przygotował Marcin Paczkowski. Zapis konferencji prasowej z udziałem Ryszarda Tarasiewicza można znaleźć w tym miejscu, zaś wypowiedź Oresta Lenczyka tu.

13:30 Na początek przedstawiamy przegląd dzisiejszej prasy, który przygotował Tomasz Weryński. Możecie się zapoznać tutaj.

13:30 Pojedynek na Stadionie Narodowym rozpocznie się o 18:30. Aby skrócić Wam czas do tego niezwykłego wydarzenia, postaramy się przybliżyć to co będzie miało miejsce dziś w Warszawie.