Z kim reprezentacja zagra w Poznaniu?


6 kwietnia 2010 Z kim reprezentacja zagra w Poznaniu?

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że jesienią 2010 roku reprezentacja Polski ma zmierzyć się z drużyną Holandii. Mecz rozegrany miał być na obiekcie Lecha Poznań. Niestety, po losowaniu terminarza eliminacyjnego do Euro 2012 sytuacja nieco się skomplikowała.


Udostępnij na Udostępnij na

Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski (fot. bialoczerwoni.com.pl)

Zgodnie z filozofią, jaką przyjął Polski Związek Piłki Nożnej, podopieczni Franciszka Smudy mierzyć się będą z najlepszymi reprezentacjami Europy. Wszystko po to, by w 2012 roku uniknąć kompromitacji. Niewątpliwie do europejskiej i światowej czołówki należy drużyna Holandii, która miała zmierzyć się z „Biało-czerwonymi” 8 lub 12 października. Niestety, w tym czasie „Oranje” rozgrywają mecze w ramach eliminacji do Euro 2012. Kto więc zastąpi Holendrów?

Według firmy „Sportfive”, która zajmuje się organizacją meczów reprezentacji Polski, istnieją bardzo duże szanse, by do Poznania przylecieli piłkarze reprezentacji Anglii.

–  Rozmawiamy z Anglią. To nie znaczy jednak, że odpada opcja gry z Holandią czy Francją. Z tymi zespołami będzie można zagrać, ale wówczas mecz w Poznaniu, który ma uświetnić oddanie do użytku stadionu przy Bułgarskiej, musiałby zostać przesunięty na listopad. Do końca kwietnia zapadnie decyzja – powiedział Andrzej Placzyński ze „Sportfive”. 

Więcej zdjęć reprezentacji Polski na http://bialoczerwoni.com.pl

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze