Wyniki II rundy eliminacji Ligi Europy cd.

Po godzinie 19:00 ruszyła kolejna seria spotkań II rundy eliminacji Ligi Europy. Oto, jak przedstawiają się wyniki tych meczów.

Differdang – FC Utrecht 2:1 (1 :1)

Do niemałej niespodzianki doszło w Luksemburgu, gdzie miejscowi zdołali poradzić sobie z Holendrami. Początek nie był jednak zbyt udany dla gospodarzy, gdyż od 2. minuty przegrywali po bramce zdobytej przez Mulengę. Późniejsze gole Rafika, zdobywane po jednym w każdej połowie, odwróciły losy meczu i zapewniły historyczny sukces gospodarzom.

Kukesi – FK Sarajevo 3:2 (2:2)

Spotkanie rozgrywane na stadionie Zeqir Ymeri należało do kategorii o podwyższonej temperaturze. Albańczycy od początku meczu postawili sobie ambitne zadanie, aby utrzeć nosa przyjezdnym. Rozpoczęli dobrze – w 24. minucie bramkę dla nich zdobył Hoxha. Sytuacja dla gospodarzy zmieniła się dramatycznie, gdyż po dziewięciu minutach przegrywali jedną bramką. Gol strzelony do przerwy pozwolił wyrównać wynik meczu, a strzał Almuci z 58. minuty zapewnił Kukesi zwycięstwo.

Thun – Chikhura 2:0 (2:0)

W starciu z Gruzinami Szwajcarzy byli faworytami, co dość szybko udowodnili, strzelając dwie bramki w pierwszej połowie. Pierwsze trafienie z 12. minuty należało do Sanogo, a drugie w 38. minucie dołożył Schirinzi. Ponieważ Chikhura nie zdołała odpowiedzieć, to Szwajcarzy są zdecydowanie bliżej awansu do kolejnej rundy.

Valletta – FC Minsk 1:1 (1:1)

Maltańczycy byli zmuszeni gonić wynik meczu już od 6. minuty po strzale Sachivko. Siły gospodarzom starczyło jedynie na remis po bramce zdobytej w 45. minucie przez Fenecha. W meczu rewanżowym to Białorusini jednak będą uchodzili za faworytów.

Jagodina – Rubin Kazań 2:3 (0:2)

Serbowie nie byli faworytami w starciu z bogatszym przeciwnikiem, co dość szybko potwierdziło boisko. Na dwubramkowe prowadzenie Rosjan do przerwy gospodarze potrafili odpowiedzieć dwoma trafieniami w drugiej połowie. Gole dla nich strzelali Damjanović w 72. minucie oraz Lepović w 90. minucie. Ponieważ Rubin również dorzucił jedną bramkę, to ten klub znajduje się w korzystniejszej sytuacji przed rewanżem.

Zalgiris Vilnius – Pyunik 2:0 (0:0)

Litwini musieli się trochę napracować na dwubramkowe prowadzenie, które udało im się dowieźć do końca meczu. Bramki dla gospodarzy strzelali Bilinski w 47. oraz Leliuga w 66. minucie. Niewątpliwie przed drugim spotkaniem Ormian czeka sporo pracy, aby poprawić skuteczność i pokonać bramkarza Zalgirisa.

Sparta Praga – Hacken 2:2 (2:0)

Do małej niespodzianki doszło w Pradze, gdzie miejscowa Sparta nie zdołała pokonać szwedzkiego BK Hacken. Po dwóch bramkach Lafaty wszystko wskazywało, że gospodarz odniesie spodziewane zwycięstwo, jednak po golach Mohammeda z 69. i Makondele z 77. minuty mecz zakończył się remisem.

Xanthi Skoda – Linfield 0:1 (0:1)

Drużyna gości, która do Grecji przybyła aż z Irlandii Północnej, przeciwstawiła się gospodarzom siłą oraz walką o każdy centymetr boiska. W rezultacie, będące faworytem, Xanthi przegrało u siebie, tracąc jedną bramkę strzeloną przez Burnsa w 25. minucie.