Wrocław: Gotowa koncepcja galerii handlowej zintegrowanej ze stadionem


18 grudnia 2009 Wrocław: Gotowa koncepcja galerii handlowej zintegrowanej ze stadionem

Wiadomo już, jak będzie wyglądało jedno z pierwszych centrów handlowych na świecie połączonych ze stadionem, które powstaje na wrocławskich Maślicach. Obiekt będzie gotowy w 2012 roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Bryła nowej galerii
Bryła nowej galerii (fot. inf. prasowa)

W czwartek w Ratuszu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, podczas której zaprezentowano wizualizację jednego z pierwszych centrów handlowych na świecie połączonych ze stadionem.

Wnętrze nowej galerii
Wnętrze nowej galerii (fot. inf. prasowa)

Na spotkanie przybyło liczne grono dziennikarzy.
Na niedawnej konferencji prasowej w innej sprawie dziennikarzy było dużo mniej. Potwierdza to, że piłka nożna to nie jest sprawa życia lub śmierci… jest znacznie poważniejsza – żartował Prezydent Rafał Dutkiewicz.

Na konferencji zaprezentowano dziennikarzom kilkuminutową prezentację oraz wizualizację nowej galerii. Ponadto na stole przed prezydentem można było obejrzeć efektowną, dużą makietę stadionu i centrum.

Połączenie stadionu oraz nowej galerii
Połączenie stadionu oraz nowej galerii (fot. inf. prasowa)

Znamy model warszawski, gdzie zbudowano stadion, a później powstało na nim miejsce handlu, a my budujemy model wrocławski, gdzie centrum handlowe mieścić się będzie tuż obok stadionu – żartował dalej Dutkiewicz.

Ale na żartach się nie skończyło. Józef Birka, Przewodniczący Rady Nadzorczej Śląska Wrocław SA powiedział, jak ma wyglądać nowy obiekt: – Zgodnie z koncepcją architektoniczną, centrum handlowe na wrocławskich Maślicach powstanie na planie koła. Na 200 000 mkw. obiektu znajdzie się 60 000 mkw. powierzchni handlowej. Klienci będą mieli do dyspozycji hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Znajdzie się tu także kompleks fitness & spa oraz nowoczesny tor bowlingowy. W galerii powstaną również wielosalowe kino, centrum rozrywki, a także liczne restauracje i kawiarnie. Na zadaszonym parkingu zmieści się 2500 samochodów – mówił Birka.

Centrum handlowe na wrocławskich Maślicach będzie mieć dogodny dojazd z każdej części miasta oraz z innych części Polski – dodał Dutkiewicz.

Poinformowano także, że koszt budowy centrum nie przekroczy 600 milionów złotych, co jest zapisane w umowie o dzieło. Na pytania dziennikarzy o formę zapłaty, Birka odpowiedział: – W celu spłaty zobowiązań zaciągnięty został kredyt, który klub będzie spłacał przez 25 lat. Zdecydowaliśmy się na długi okres spłaty, by większa część z zysków trafiła szybciej do budżetu klubu. Co roku spłacane będzie około 20 milionów, a reszta trafi do Śląska.

Inwestorem galerii jest WKS Śląsk Wrocław SA, a całość powstaje w ramach współpracy z miastem.

Komentarze
Paweł Sikora (gość) - 14 lat temu

Jak dla mnie, to wnętrze, tzn ten hol, jest trochę
zerż...odgapione z łódzkiej Manufatury. Ale ogólnie
spoko ;)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze