Włosi po meczu z Chorwacją

14 czerwca 2012 Włosi po meczu z Chorwacją

Reprezentacja Włoch dość niespodziewanie tylko zremisowała w dzisiejszym meczu z Chorwacją 1:1. Spotkanie to skomentowali zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego.

Bramka, która dała punkt Chorwatom
Bramka, która dała punkt Chorwatom (fot. skysports.com)

Gianluigi Buffon wcale nie był zawiedziony remisowym rezultatem, bo wie, że jego zespół wciąż ma duże szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek.

Myślę, że graliśmy bardzo dobrze, próbowaliśmy wszystkiego, żeby wygrać mecz. Czujemy, że awansujemy, jeżeli wygramy ostatnie spotkanie z Irlandią. Niestety powinniśmy strzelić więcej bramek z okazji stworzonych w pierwszej połowie. Szkoda, bo graliśmy bardzo dobrze w defensywie, ale nasi rywale ukarali nas za jedyny błąd w meczu. Mogę powiedzieć, że gramy dobrze, chociaż musimy być bardziej skuteczni i wykorzystywać okazje.

Bardziej krytyczny wobec gry swego zespołu był obrońca, Leonardo Bonucci, który zdawał sobie sprawę z błędu przy bramce dającej punkt Chorwatom.

Wiedzieliśmy, że Chorwacja jest niebezpieczna, zwłaszcza kiedy dośrodkowywała piłkę w pole karne ze skrzydeł i niestety straciliśmy bramkę dokładnie w takiej sytuacji. Popełniliśmy błąd w ustawieniu i nasi rywale nas ukarali. Nie można winić jednego piłkarza za stratę tego typu bramki. Myślę, że byliśmy znacznie lepszą drużyną w pierwszej połowie, ale zwolniliśmy w drugiej i zapłaciliśmy za to.

Z kolejnego remisu niebyt zadowolony był także Riccardo Montolivo. Pomocnik żałuje niewykorzystanych sytuacji podbramkowych, jakich sporo mieli w meczu Włosi. – Kolejne 1:1, ale mamy gorzki posmak w ustach, bo stworzyliśmy wystarczająco dużo okazji, żeby wygrać, zwłaszcza w pierwszej połowie. Myślę, że dobrze graliśmy w pierwszej odsłonie, a Chorwacja poprawiła się w drugiej. Kontrolowaliśmy mecz bez szczególnych problemów do momentu zdobycia przez nich bramki. Wiedzieliśmy, że Chorwaci są niebezpiecznym zespołem i potwierdzili to, karząc nas za nasz jedyny błąd w meczu.