Wielki powrót Nedveda do reprezentacji?


11 grudnia 2007 Wielki powrót Nedveda do reprezentacji?

Gwiazdor Juventusu Turyn - Pavel Nedved jest gotów wrócić do reprezentacji na zbliżające się wielkim krokami ME w Austrii i Szwajcarii. Taką wiadomość wyjawił dziennikarzom klubowy kolega Czecha - Nicola Legrottaglie.


Udostępnij na Udostępnij na

Były piłkarz Dukli Praga, Sparty Praga i Lazio Rzym już dwukrotnie kończył karierę w reprezentacji, jednak za każdym razem wracał na wielkie turnieje, czy teraz też nastąpi wielki „come back” Czecha?

Czy Nedved wróci do kadry?
Czy Nedved wróci do kadry? (fot. www.flickr.com)

Po udanych Mistrzostwach Europy w Portugalii Nedved wyjawił dziennikarzom, trenerom i kibicom smutną wiadomość, że kończy występy w kadrze narodowej. Czeski pomocnik nieoczekiwanie wrócił do zespołu Karela Brucknera na baraże do mundialu w Niemczech. Pomógł reprezentacji w glorii chwały awansować do turnieju finałowego. Tam Nedved i jego koledzy mimo wspaniałego początku przegrali dwa kolejne mecze i nie awansowali do 1/8 finału, a sam kapitan po raz kolejny postanowił zakończyć grę w kadrze.

Były kapitan sam jednak jeszcze nie oznajmił, że zamierza wrócić na zbliżające się EURO 2008, na razie zrobił to za niego jego kolega z Juve – Nicola Legrottaglie. Jedno jest pewne, że nie byłaby to dobra wiadomość dla naszej reprezentacji, gdyby „Niedźwiedź” wrócił do kadry. Przypomnijmy, że to właśnie m.in. z naszymi sąsiadami spotkamy się w eliminacjach do MŚ w RPA.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze