Gwiazdor Juventusu Turyn - Pavel Nedved jest gotów wrócić do reprezentacji na zbliżające się wielkim krokami ME w Austrii i Szwajcarii. Taką wiadomość wyjawił dziennikarzom klubowy kolega Czecha - Nicola Legrottaglie.
Były piłkarz Dukli Praga, Sparty Praga i Lazio Rzym już dwukrotnie kończył karierę w reprezentacji, jednak za każdym razem wracał na wielkie turnieje, czy teraz też nastąpi wielki „come back” Czecha?
Po udanych Mistrzostwach Europy w Portugalii Nedved wyjawił dziennikarzom, trenerom i kibicom smutną wiadomość, że kończy występy w kadrze narodowej. Czeski pomocnik nieoczekiwanie wrócił do zespołu Karela Brucknera na baraże do mundialu w Niemczech. Pomógł reprezentacji w glorii chwały awansować do turnieju finałowego. Tam Nedved i jego koledzy mimo wspaniałego początku przegrali dwa kolejne mecze i nie awansowali do 1/8 finału, a sam kapitan po raz kolejny postanowił zakończyć grę w kadrze.
Były kapitan sam jednak jeszcze nie oznajmił, że zamierza wrócić na zbliżające się EURO 2008, na razie zrobił to za niego jego kolega z Juve – Nicola Legrottaglie. Jedno jest pewne, że nie byłaby to dobra wiadomość dla naszej reprezentacji, gdyby „Niedźwiedź” wrócił do kadry. Przypomnijmy, że to właśnie m.in. z naszymi sąsiadami spotkamy się w eliminacjach do MŚ w RPA.