Weronika Zawistowska: „Od zawsze marzyłam, żeby grać w Bundeslidze” (ROZMOWA)


Kilka pytań do reprezentantki Polski i nowej zawodniczki Bayernu Monachium

2 maja 2021 Weronika Zawistowska: „Od zawsze marzyłam, żeby grać w Bundeslidze” (ROZMOWA)
Adam Starszynski / PressFocus

Weronika Zawistowska to etatowa zawodniczka Czarnych Sosnowiec i reprezentacji Polski, a już wkrótce przeniesie się do Bayernu Monachium. Jakie wrażenie zrobił na niej klub z Bawarii? Czy przed wyjazdem zdobędzie jeszcze tytuł w naszym kraju? Zapraszamy na krótką rozmowę.


Udostępnij na Udostępnij na

Z kim Polacy kojarzą Bayern? Wiadomo, że z Robertem Lewandowskim, ale już wkrótce może się to zmienić i as kadry Sousy nie będzie jedyny. Do Bawarii przeniesie się bowiem wkrótce reprezentantka Polski, Weronika Zawistowska. Aktualna zawodniczka Czarnych Sosnowiec to piłkarka utytułowana i utalentowana, o czym świadczy transfer do niemieckiego giganta. Nad Wisłą jest już dobrze znana, bo na koncie ma dwa tytuły mistrzowskie zdobyte w barwach Górnika Łęczna, a w obecnym sezonie – jeszcze przed wyjazdem – może dołożyć kolejny. Klub z Sosnowca przewodzi ekstralidze i najprawdopodobniej zdobędzie koronę, w co zresztą wierzy Weronika.

Trafiasz do wymarzonej Bundesligi. Dlaczego Bayern?

Zgadza się. Od zawsze marzyłam, żeby grać w Bundeslidze, więc cieszę się, ze niedługo stanie się to faktem. Dlaczego akurat Bayern? Myślę, że tu odpowiedź jest oczywista, jest to drużyna z górnej półki i propozycja była nie do odrzucenia. Podpisać kontrakt z taką drużyną to marzenie chyba każdej piłkarki.

Ośrodek zrobił wrażenie?

Tak. Miałam okazję zwiedzić go, gdy byłam na testach w styczniu. Szczerze mówiąc, to wszystko jest świetne. Cały kompleks jest ogromny i robi wielkie wrażenie. Jest wszystko, czego potrzeba do rozwoju: bardzo dużo boisk, salek do ćwiczeń, siłowni, szatni i wiele innych. Myślę, że aby poczuć skalę i ten rozmach, to każdy musiałby zobaczyć to sam na własne oczy.

Jakie Bayern ma wobec Ciebie plany?

Na początek będę wypożyczona, żeby więcej się ograć. Najważniejsze jest to, abym grała w klubie, do którego trafię, i oczywiście żebym pokazała się z jak najlepszej strony.

Twoje najbliższe plany to…?

Dbać o swoje zdrowie, być w formie, strzelać bramki, asystować i być powoływaną do reprezentacji. Aktualnie i na czasie to zdobyć dublet z Czarnymi.

Na koniec często poruszany ostatnio temat. Uważasz, że zarobki piłkarek są zdecydowanie za niskie?

Myślę, że zdecydowanie za niskie. Przykre jest to, że my tak samo poświęcamy się jak faceci, a niektóre piłkarki muszą dodatkowo pracować, żeby przeżyć miesiąc.

Komentarze
Will (gość) - 1 rok temu

Dobrze widzieć autorskie treści na iGolu. Trudniej je tworzyć, ale budują serwis najbardziej (łatwiej se usiąść przed kompem i napisać tekst na 600 słów na podstawie 3 artykułów w Marce, Asie i El Mundo Deportivo. Im więcej takich treści, tym lepiej i dla was i dla igol:)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze