Wenger: Clichy w tym sezonie nie zagra


Im bliżej końca sezonu, tym trudniejsza będzie walka Arsenalu Londyn o miejsce premiowane bezpośrednim startem w Lidze Mistrzów. W tym okresie „Kanonierzy” będą musieli sobie radzić bez Gaela Clichy'ego. Szkoleniowiec londyńczyków, Arsene Wenger, obwieścił, że Francuz nie zagra do końca sezonu.


Udostępnij na Udostępnij na

Powodem absencji defensora jest kontuzja, jakiej nabawił się w ćwierćfinałowej konfrontacji Ligi Mistrzów przeciwko Villareal. Do tej pory grę umożliwiały mu jedynie środki przeciwbólowe. Klubowi lekarze stwierdzili jednak, że lepiej będzie, jeżeli Clichy odpocznie od futbolu do lipca.

Dla Gaela sezon już się zakończył. Gdyby udało nam się przejść Manchester, moglibyśmy spróbować jak najszybciej doprowadzić go do „stanu używalności”. W tym momencie jest to bezsensowne i nie będziemy ryzykować – wypowiedział się o sytuacji swojego podopiecznego Arsene Wenger.

Poza tym francuski szkoleniowiec przekazał fanom Arsenalu także dobrą wiadomość. Andriej Arszawin, który w ostatnim czasie nie trenował z powodu przeziębienia, powoli wraca do formy i w piątek wróci do treningów.

Arszawin był przeziębiony, ale teraz jest już praktycznie zdrowy. Myślę, że do niedzielnego meczu przeciwko Chelsea Rosjanin będzie w optymalnej formie – dodał trener „Kanonierów”.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze