W Serie A bez większych niespodzianek

Dziś po 15.00 odbyły się wszystki 8 spotkań kończące 13. kolejkę rozgrywek Serie A. Oprócz remisu Regginy z Fiorentiną obyło się bez niespodzianek.

W pierwszym meczu Cagliari na Stadio Sant’Elia podejmowało słabo spisujący się w tym sezonie AC Milan. Zgodnie z przewidywaniami Rossoneri, mimo że mieli małe problemy zdołali wygrać to spotkanie 1:2. W tym spotkaniu zagrał Ronaldo, który od dłuższego czasu leczył kontuzję. Miał okazję ale trafił w słupek. Pierwszego gola strzelili piłkarze Cagliari. W 4. minucie meczu dośrodkowywał Ferri a piłkę do bramki głową skierował Acquafresca.

Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym został popchnięty Ronaldo. Sędzie natychmiast podyktował rzut karny, którego Kakà jednak nie strzelił. Fortin wyczuł intencje Brazylijczyka i rzucił się w stronę strzału. Po zmianie stron obie drużyny zagrażały bramkom rywala z lekkim wskazaniem na Milan. Wreszcie w 61. minucie Serginho z lewej strony podał do Gilardino a ten w ekfilibrystyczny sposób wyskoczył do piłki i skierował piłkę do bramki.

W odpowiedzi Acquafresca po złym wybiciu przez Didę piłki szybko do niej podbiegł by skierować futbolówkę do bramki, ale kiedy ten miał już zamiar unieść ręce ku niebu piłkę z linii bramkowej nagle wybił Daniele Bonera. W końcu w końcówce meczu Pirlo pięknym strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik meczu na 2:1 i pozwolił Milanistom zawieźć trzy punkty do Mediolanu.

W wielkiej żałobie rozpoczą się mecz pomiędzy Lazio Rzym a Parmą. Jednak po pierwszym gwizdku nie było czasu na smutek i wszyscy zaczeli walczyć by móc zdobyć cenne trzy punkty, jakże potrzebne obu ekipom. Na początku obie ekipy wymieniały się groźnymi akcjami nawzajem raz Lazio raz Parma. Pierwszą na prawdę dobrą akcją popisali się Rzymianie kiedy to Rocchi podał do Scaloniego a ten potęrznym strzałem trafił w słupek bramki.

Po jakimś czasie znowu strzelał Pandev i tym razem trafił w poprzeczkę. Dobijać chciał Rocchi, ale był na spalonym. Mecz powoli dobiegał końca kiedy pięknie dryblował w polu karnym Makinwa uderzył, ale piłka odbiła się od jednego z zawodników i upadła obok Firmaniego. Ten tylko strzelił do prawie pustej bramki piłkę i zakończył spotkanie inkasując ważne trzy punkty.

Do Napoli przyjechali piłkarze z Catanii. Catania okupująca środek tabeli mogła namieszać Neapolitańczykom, niestety nie udało im się tego zrobić i przegrali 2:0. Pierwszego gola strzelił Zaleyeta w 43. minucie. Urugwajczyk pokazał, że umie świetnie panować nad piłką. Okiwał dwóch zawodników i strzelił ze spokojem w lewy róg bramki. Na 2:0 znowu strzelił Zalayeta. Wymienił dwa podania z kolegą z zespołu i hukną mocno w bramkę nie pozostawiając szans bramkarzowi Catanii.

Dwa zespoły z Toskani zrobiły małe niespodzianki gdzie Livorno wygrało z aż 3:1 z wyżej notowaną Sampodrią a AC Fiorentia, która gdyby wygrała weszłaby na drugą pozycję zaledwie zremisowała z Regginą. Udinese, które gra w tym sezonie nadzwyczaj dobrze ponownie wygrało ze słabiutką Sieną. Wielokrotny mistrz włoch – AC Torino zremisował z Empoli 0:0.

W trakcie jest spotkanie Juventus – US Palermo.