Vittek wrócił do Slovana


Legendarny strzelec reprezentacji Słowacji wrócił do klubu, w którym zaczynał karierę – Slovana Bratysława. Napastnik podczas mistrzostw świata w 2010 roku zdobył cztery gole. Chce teraz odbudować swoją karierę zniszczoną przez kontuzję. Ma nadzieję, że uda mu się wrócić do wysokiej formy.


Udostępnij na Udostępnij na

Vittek jest zadowolony z powrotu do Slovana. – Widzę to jako nowe rozpoczęcie. Nie grałem od lutego [z powodu kontuzji], więc nie było łatwo znaleźć nowy klub – oznajmił gwiazdor reprezentacji Słowacji. Napastnik próbuje odzyskać formę. Dla reprezentacji strzelił 23 bramki w 80 spotkaniach, co czyni go rekordzistą.

Vittek opuścił Slovan na rzecz 1. FC Nürnberg w sezonie 2003/2004. Później występował we Francji i Turcji. Grał między innymi w Lille i Trabzonsporze. Opuścił Istanbul BB SK po jego spadku do niższej ligi w poprzednim sezonie.

Vittek ma nadzieję, że pomoże swojemu nowemu-staremu zespołowi osiągnąć sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Nie ukrywa jednak, że widzi siebie w innej lidze niż słowacka. – Chcę wrócić do jakiejś zagranicznej ligi. Wiele zależy od mojej sprawności, ale wierzę, że Slovan nie jest ostatnim przystankiem w mojej karierze – oznajmił Słowak.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze