Viktoria Pilzno na czele ligi czeskiej

Do końca zbliża się runda jesienna ligi czeskiej. Po 14 kolejkach niespodziewanym liderem jest Viktoria Pilzno. Podopieczni Petra Vraby odnieśli w ostatniej kolejce kolejne zwycięstwo, udowadniając swoją wyższość nad FK Teplice.

Viktoria Pilzno objęła prowadzenie w meczu z ekipą z Teplic już w 8. minucie, a autorem bramki był Milan Petrzela. Kolejny gol był dziełem znanego z polskich boisk Davida Bystrona. W drugiej połowie wynik meczu na 3:0 podwyższył Jan Rezek. Na bramkę Milana Matuli dla Teplic odpowiedział celnym trafieniem Petrzela, a wynik na 4:2 ustalił w 84. minucie Tomas Vondrasek.

W pozostałych meczach o kolejne trzy punkty wzbogaciła się broniąca tytułu mistrzowskiego Sparta Praga, która w wyjazdowym spotkaniu pokonała 1:0 FC Bohemians. Na uwagę zasługuje również niespodziewana porażka trzeciej w tabeli Sigmy Ołomuniec z FC Hradec Kralove 0:1 oraz wysokie zwycięstwo 4:0 Banika Ostrawa w wyjazdowym meczu z MFK Usti nad Labem.

W tabeli Gambrinus Ligi pewnie prowadzi Viktoria Pilzno, która ma dziewięć punktów przewagi nad Spartą Praga. Kolejne miejsca zajmują Sigma Ołomuniec, Mlada Boleslav i FK Teplice.