Van Nistelrooy kończy reprezentacyjną karierę


Ruud van Nistelrooy zdecydował się zakończyć swoją karierę reprezentacyjną. Napastnik Realu Madryt stwierdził, że nie będzie w stanie łączyć gry w klubie z grą w barwach Oranje.


Udostępnij na Udostępnij na

Były napastnik Manchesteru United występował w reprezentacji przez dziesięć lat, ale teraz jego zdaniem czas powiedzieć dość i skoncentrować się na grze w klubie.

To bardzo trudne grać w Lidze Mistrzów, pucharze kraju, w lidze i grać dla swojego kraju. Jestem w takim wieku, że nie jestem zdolny do takiego wysiłku fizycznego. – stwierdził van Nistelrooy

Van Nistelrooy rozmawiał o swojej decyzji z nowym szkoleniowcem reprezentacji – Bertem van Marwijkiem. Trener mimo zaskoczenia, zrozumiał i uszanował decyzję zawodnika.

Myślałem o tym od dłuższego czasu i myślę, że zakończone niedawno Euro 2008 to najlepszy moment, aby pożegnać się z reprezentacją. – dodał zawodnik

W czasie swojej gry w kadrze napastnik zdobył 33 bramki w 64 spotkaniach, a jego ostatnim występem był pojedynek z Rosją w ćwierćfinale Mistrzostw Europy. Dorobek ten mógł być bardziej okazały, jednak van Nistelrooy nie występował przez jakiś czas w reprezentacji wskutek konfliktu z trenerem van Bastenem. Jednak po długich namowach zdecydował się na powrót do kadry.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze