Van Bommel chce wrócić do reprezentacji


Holenderski pomocnik Bayernu Monachium, Mark van Bommel, stwierdził, że chciałby do zespołu narodowego po tym jak Marco van Bastena, zastąpił Bert van Marwijk.


Udostępnij na Udostępnij na

Zawsze mówiłem, że będę przygotowany do gry w kadrze, gdy van Basten nie będzie już trenerem. – powiedział van Bommel, który dotychczas rozegrał 40 spotkań w barwach Oranje, a za kadencji van Bastena był pomijany przez selekcjonera drużyny narodowej.

Jednak po Euro 2008, posadę selekcjonera opuścił van Basten, który został nowym trenerem Ajaksu Amsterdam, a w jego miejsce przybył Bert van Marwijk, były trener Feyenoordu Rotterdam, którego córka Andra jest żoną Marka van Bommela.

Van Bommel jest obecnie jednym z kandydatów do objęcia funkcji kapitana w swoim klubie, po tym jak karierę zakończył dotychczasowy kapitan Bayernu Oliver Kahn, jednak sam zawodnik podchodzi do tych informacji z ostrożnością.

Bycie kapitanem nie jest moim celem, jeśli jednak trener powierzy mi tą funkcję, a reszta zespołu ją zaakceptuje wtedy chętnie się zgodzę.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze