Valencia zdobywcą Pucharu Króla!

Podopieczni Ronalda Koemana wreszcie zagrali na miarę swoich dużych możliwości i pokonali w meczu finałowym rozgrywek Copa del Rey zespół Getafe 3:1. Tym samym wywalczyli awans do rozgrywek UEFA i osłodzili kibicom nieudany sezon w Primera Division

Spotkanie stało na wysokim poziomie i trzeba przyznać, że Valencia cały czas kontrolowała przebieg gry i rezultat na tablicy świetlnej. Dla Getafe najlepsze co było w tym sezonie, już chyba za drużyną. Odpadli z rogrywek o Puchar UEFA, w lidze zdarzają im się częste wpadki, nie inaczej było we wczorajszym meczu. Już w 4 minucie Juan Mata wykorzystał bowiem dobre podanie od kolegi z drużyny i było 1:0. Wydawało się, że goście ruszą do ataku, tymczasem po kilku minutach i bramce Alexisa Valencia miała już dwa gole przewagi. Dopiero te dwa mocne ciosy obudizły z letargu podopiecznych Michaela Laudrupa, którzy zaczęli śmielej atakować bramkę Hildebranda. Udało się im nawet zaliczyć kontaktowe trafienie, gdyż w ostatniej minucie pierwszej części gry rzut karny, po faulu na Contrze, wykorzystał Esteban Granero. Druga połowa spotkania to dobre okazje Davida Villi, którego strzały pewnie bronił Ustari oraz ponownie Granero, obijającego poprzeczkę bramki Valencii. Jednak cichym bohaterem został zmiennik, Fernando Morientes, który na sześć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra ustalił końcowy rezultat tych zawodów. Valencia zatem pewnie pokonała Getafe i niewykluczone, że w klubie pozostaną zawodnicy, których nadchodząca rewolucja na Mestalla miała „zmieść”. W każdym razie pierwsze rozstrzygnięcie rozgrywek na boiskach hiszpańskich w sezonie 2007/08 jest już znane. Valencia zdobywcą Copa del Rey!

Valencia CFGetafe CF 3:1 (2:1)
 1:0 Mata 4′ 2:0 Alexis 12′ 2:1 Granero 45′(k) 3:1 Morientes 84′

Valencia: Hildebrand – Moretti (66′ Edu), Alexis, Albiol (57′ Caneira), Miguel, Marchena, Baraja, Mata, Silva, Arizmendi, Villa (75′ Morientes)

Getafe: Ustari – Licht, Tena (76′ Braulio), Diaz, Cortes – Granero, De la Red, Casquero (64′ Celestini), Contra (55′ Pablo Hernandez), Manu, Albin