Tymoszczuk nie wróci do Rosji


Anatolij Tymoszczuk co najmniej do końca sezonu będzie zawodnikiem Bayernu Monachium. Agent ukraińskiego pomocnika, Witalij Jurczenko, oświadczył, że jego klient nie zamierza wracać do Rosji.


Udostępnij na Udostępnij na

– Zainteresowanie usługami Anatolija wykazało kilka europejskich klubów, ale w tej chwili okno transferowe jest otwarte jedynie w Rosji, a tam Tymoszczuk nie chce wracać. Mówiło się o Zenicie i Spartaku, ale mój klient wolałby grać na zachodzie Europy. Mogę zaświadczyć, że nie prowadzę żadnych negocjacji, a Anatolij obecnie przygotowuje się do wyjazdu do Manchesteru na mecz Ligi Mistrzów – oznajmił Jurczenko.

W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele poprzedniego klubu Tymoszczuka, Zenitu Sankt Petersburg, który rzekomo był zainteresowany pozyskaniem reprezentanta Ukrainy.

– Zenit zazwyczaj nie komentuje transferowych spekulacji, ale tym razem nie mieliśmy wyjścia. Klub jest wdzięczny Tymoszczukowi za niemal trzy lata spędzone w Sankt Petersburgu. Anatolij był kapitanem drużyny i walnie przyczynił się do sukcesów odniesionych przez nasz zespół. W tej chwili gra on jednak w Bayernie Monachium i nie ma mowy o jego powrocie do Zenitu – powiedział rzecznik prasowy klubu z Sankt Petersburga.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze