Trenerski debiut Romario nieudany

25 października 2007 Trenerski debiut Romario nieudany

Były napastnik reprezentacji Brazylii, Romario, zaliczył wczoraj debiut na stanowisku trenerskim. Jednak prowadzony przez niego team, Vasco da Gama Rio de Janeiro, spisał się kiepsko i odpadł z rozgrywek o Copa Sudamericana

Co prawda Vasco, w którym Romario pełni funkcję grającego trenera, wygrało w drugim meczu ćwierćfinału 1:0, jednak w sumie padł wynik 1:2, promujący rywali, Americę Meksyk.

Były piłkarz PSV Eindhoven i FC Barcelony otrzymał ofertę przejęcia stanowiska trenerskiego w poniedziałek, tuż po tym, gdy Celso Roth okazał się drugim trenerem Vasco zwolnionym w tym roku.

41letni Romario wszedł na boisko z ławki rezerwowych w drugiej odsłonie spotkania, tym samym zaliczając pierwszą grę od czterech miesięcy. Nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców, chociaż miał okazję na wyrównanie stanu gry, gdy strzelał głową.

Jedyną bramkę dla Vasco zdobył Leandro Amaral, wykorzystując dobrze wykonany rzut rożny. Mimo wielu przeprowadzonych potem akcji, piłkarzom z Rio de Janeiro nie udało się wyrównać stanu gry.

Logo Copa Americana
Logo Copa Americana (fot. en.wikipedia.org)

Dobrze spisywał się golkiper Americy, Guillermo Ochoa, który tuż przed przerwą znakomicie wybronił strzał Alana Kardeca. Poza tym w poprzeczkę główkował Luizao, a dwa razy szczęście dopisało Meksykanom, którzy wybijali futbolówkę z własnej linii bramkowej.

Ale nie tylko Vasco odpadło z tych rozgrywek, jeśli idzie o kluby brazylijskie. Z Copa Sudamericana pożegnało się również FC Sao Paulo. Pogromcami tych ostatnich okazali się Kolumbijczycy z Millionarios Bogota, którzy w drugim meczu wygrali 2:0. Ogólny stan gry wyniósł 3:0 dla ‘Biało-Niebieskich’.

Millionarios dominowali przez cały mecz, nie dając szans obecnemu mistrzowi Brazylii, jak i liderowi tabeli Campeonato Brasileiro Serie A. Zwycięstwo Kolumbijczykom zapewnił strzelec dwóch goli, ich kapitan, Ricardo Ciciliano.

W 77 minucie łysawy napastnik znakomitym strzałem z pierwszej piłki wykończył dośrodkowanie jednego z kolegów z zespołu. Nic do powiedzenia przy tej bramce nie miał golkiper Sao Paulo, Rogerio Ceni. Pięć minut później znakomity kontratak wyprowadzony przez Millionarios wykończył Ciciliano, pokonując w akcji sam na sam Ceniego.

W półfinale Copa Sudamericana America zagra ze zwycięzcą dwumeczu Club Deportivo Guadalajara – Arsenal de Sarandi. Z kolei rywalem Millionarios będzie Defensor Sporting Montevideo bądź River Plate Buenos Aires.