Trener rywali Wisły ocenia letnie transfery


Manager Tottenhamu, Juande Ramos, przeanalizował transfery, jakich dokonał w niedawno zakończonym mercato. Warto przyjrzeć się, z kim będzie miała okazję zmierzyć się Wisła Kraków.


Udostępnij na Udostępnij na

– Mam małe wątpliwości, czy obecnie dysponujemy większym potencjałem niż rok temu, gdy obejmowałem stery w Londynie. Łatwiej będzie mi wszystko ocenić po zakończeniu sezonu. Zdaję sobie sprawę, iż trwa debata na temat moich napastników, ale ja oczekuję ofensywnej gry nie tylko od snajperów.

Heurelho Gomes pokazuje klasę światową nieprzerwanie od kilku lat. Jeśli chodzi o umiejętności typowo bramkarskie, z pewnością wniesie dużo do drużyny. Brazylijczyk jest urodzonym przywódcą. Dobrze mieć kogoś takiego w szatni.

Z klubem trenuje kilku młodych utalentowanych golkiperów. Im potrzebna jest nauka i nowe doświadczenia. Dlatego zdecydowaliśmy się na ściągnięcie z Hiszpanii Cesara Sancheza. Jestem w dodatku pewny, iż nie zawiedzie kibiców, gdy desygnuję go do gry w pierwszej jedenastce od początku meczu.

Wiemy, że Vedran Corluka znakomicie sobie radzi na boiskach Premier League i ma za sobą występy w reprezentacji na międzynarodowych turniejach. Może grać na prawej obronie, w środku defensywy bądź w pomocy. To młody piłkarz, ale, jak na swój wiek, naprawdę doświadczony. Potrzebowaliśmy kogoś tak wszechstronnego”.

Największą zaletą Luki Modricia jest kreatywność. Chorwat idealnie pasuje do naszego stylu gry. Podobnie jak Corluka jest wszechstronny i imponować może jego stosunek do samego sportu.

David Bentley to niesamowicie utalentowany piłkarz posiadający znakomitą technikę. Świetnie wykonuje stałe fragmenty gry. Bardzo dobre są również jego podania crossowe. Pokazał, że bardzo zależy mu na grze dla „Kogutów”. Pragnie sporo osiągnąć w tym klubie.

Giovaniego uważam za naszą nadzieję na przyszłość. Ma duży potencjał fizyczny, techniczny oraz mentalny. Potrafi grać zarówno na prawym, jak i na lewym skrzydle, a w razie konieczności, także jako typowa „10” za napastnikami. Jest w stanie uczynić coś z niczego. Ten chłopak po prostu cieszy się z gry w piłkę i posiada ogromne doświadczenie jak na swój młody wiek.

Do czego jest zdolny Roman Pawliuczenko, widzieliśmy na Mistrzostwach Europy. Przez dwa ostatnie sezony był najskuteczniejszym napastnikiem w Rosji. Ma ogromną siłę i zadziwiającą łatwość zdobywania bramek. Dysponujemy piłkarzami, którzy znakomicie potrafią dograć futbolówkę, a teraz potrzebowaliśmy rasowego snajpera. Roman jest uosobieniem idealnej „9”.

Fraizer Campbell też jest bardzo skutecznym i szybkim napastnikiem. Właśnie ta druga cecha sprawia, że przydatny jest także w defensywie. W barwach Hull City pokazał w ubiegłym sezonie, iż potrafi strzelać gola za golem.

Komentarze
~kupa (gość) - 15 lat temu

biegunka

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze