Tomaszewski: Sztuką jest utrzymanie się na szczycie


Tematem numer jeden po 22. kolejce Orange Ekstraklasy jest oczywiście zwolnienie Oresta Lenczyka z posady szkoleniowca PGE GKS-u Bełchatów. Na ten temat wypowiedział się magazynie Orange Ekstraklasa Jan Tomaszewski.


Udostępnij na Udostępnij na


– Trenerzy muszą kiedyś odejść. Wydaje mi się, że zwolnieniu Lenczyk jest sam sobie winny. Po zdobyciu wicemistrzostwa Polski i grze w Pucharze UEFA szkoleniowiec nie mógł zdecydować się na postawienie na jednego z trzech bramkarzy, a co mecz wystawiał innego, co jest dla m nie zupełnie niezrozumiałe. Efektem tego była fatalna postawy formacji defensywnej i 11 bramek straconych w rozegranych spotkaniach rundy wiosennej.” – powiedział Jan Tomaszewski.

„- Sztuką nie jest wejście na szczyt, ale utrzymanie się na nim. Kilka dni temu w wywiadzie prasowym trener Lenczyk powiedział, że nie poda się do dymisji, gdyż wówczas w klubie zostaną „mali ludzie”. Myślę, że na taką wypowiedź nie mógłby sobie pozwolić nawet sir Alex Ferguson, bo wtedy zostałby zwolniony z Manchesteru United.” – zakończył były reprezentacyjny golkiper.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze