Talent z Antypodów w Holandii?


Pomocnik FC Twente Enschede, Luke Wilkshire, zaprosił swojego rodaka Bruce'a Djite, by latem dołączył do niego w Holandii, tym samym potwierdzające spekulacje, jakoby ten znakomity napastnik miał wreszcie pojawić się na starym kontynencie.


Udostępnij na Udostępnij na

Napastnik Adelaide United, wespół z kolegą z zespołu Nathanem Burnsem, uważany jest za największy młody talent w Australii, co pokazał nie tylko w Hyundai A League, lecz również w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

21-latek w marcu zaliczył debiut w seniorskiej reprezentacji w towarzyskim spotkaniu z Singapurem. Niewykluczone, że znajdzie się w składzie reprezentacji olimpijskiej na letnie Igrzyska w Pekinie.

Urodzonym w Stanach Zjednoczonych zawodnikiem interesowały się również podobno Werder Brema i sam Manchester United, jednak chyba bardziej prawdopodobne wydaje się jego przejście do Twente.

Wspomniany Wilkshire jest pewien, że Enschede jest dobrym miejscem dla młodszego rodaka na pierwsze kroki w europejskiej piłce. „To dobry, przyjazny klub, który daje szansę pokazania się młodym piłkarzom. Jestem pewien, że Bruce czasu spędzonego tutaj nie uważałby za stracony.”, mówi.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze