Szymon Marciniak pojedzie na Euro 2016!


15 grudnia 2015 Szymon Marciniak pojedzie na Euro 2016!

Po zakwalifikowaniu się naszej reprezentacji na czerwcowe mistrzostwa Europy Polska odnosi kolejny sukces, tym razem w świecie sędziowskim – do Francji wraz z naszymi sędziami pojedzie najlepszy polski arbiter – Szymon Marciniak!


Udostępnij na Udostępnij na

W czerwcu płocczanin awansował do klasy sędziowskiej UEFA Elite Group i już na początku tego roku spekulowało się, że Marciniak może być desygnowany do gwizdania na mistrzostwach Europy. We wtorek UEFA ogłosiła listę 18 arbitrów, którzy będą sędziować na francuskim Euro. Wśród nich znalazł się nasz reprezentant.

Nazwisko Marciniaka na liście arbitrów na Euro jest dużym wyróżnieniem dla naszego rodaka, szczególnie po aferach, jakie miały miejsce jeszcze kilka lat temu. Jeszcze żaden polski sędzia w historii nie miał okazji jechać na mistrzostwa Europy. Co więcej, ostatnim Polakiem, który był głównym sędzią na jakiejś większej imprezie był Ryszard Wójcik, który poprowadził zaledwie jeden mecz na mistrzostwach świata… w 1998 roku!

Oprócz Marciniaka bilety do Francji mogą rezerwować także jego asystenci – jego partnerzy, czyli Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (liniowi) oraz Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał (bramkowi) też zostali desygnowani przez UEFA. Niewykluczone także, że jako sędzia techniczny towarzyszył będzie im Radosław Siejka. Pełne składy sędziowskie zostaną jednak ogłoszone w lutym przyszłego roku.

Szymon Marciniak wraz ze swoją ekipą sędziował w tym roku już kilka ważnych spotkań: Polak był nie tylko sędzią głównym w kilku spotkaniach Ligi Europy, ale także Ligi Mistrzów, w której zadebiutował w 2012 roku w meczach eliminacyjnych, oraz przede wszystkim na mistrzostwach Europy do lat 21, na których prowadził zarówno mecz otwarcia jak i finał.

Komentarze
OnlyAfc (gość) - 7 lat temu

No cóż, gratulacje. Na pewno teraz wyższe łapówki będą proponować, w końcu sędzia klasy elite :P

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze