Selekcjoner reprezentacji Szwecji Lars Lagerback przyznał, że jego drużyna nie jest w najwyższej formie przed zbliżającym się turniejem. Jednak ma nadzieję, że mecze o stawkę zmobilizują zawodników do lepszej gry
Wielu szwedzkich piłkarzy jest zmęczonych zakończonym sezonem ligowym, jak choćby Ibrahimović czy Mellberg. Ponadto kilku nie jest w najlepszej dyspozycji. Wszystkie braki obnażył, przegrany 0:1 towarzyski mecz z Ukrainą, w którym goście przeważali w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.
Na kilka dni przed Euro, ciężko już cokolwiek zmienić, dlatego skandynawskim fanom pozostaje wiara w to, że zła karta się odwróci, a niezbyt fortunne rezultaty w spotkaniach sparingowych były tylko wypadkiem przy pracy.