Szczęśliwy remis Juventusu

W niedziele na stadionie Ennio Tardini miejscowa FC Parma podejmowała beniaminka Serie A - Juventus Turyn. Goście tego spotkania w ostatniej - 11 kolejce zremisowali na własnym terenie w Derby D"Italia i za pewne przed tym starciem czuli się pewniej niż Parma. Mimo to na nic zdały się wcześniejsze prognozy mediów, które uważały, że faworytem tego meczu wydaję się być Juve. Wynik mówi sam za siebie - 2:2 przedstawia, że piłkarze z Tardini potrafią dobrze grać w piłkę.

Spotkanie od pierwszego gwizdka nie stało na wysokim poziomie, gospodarze kreowali ładne akcje, natomiast Juventus starał się kontrować. W 43′ minucie Reinaldo wykorzystał moment, w którym został zahaczony przez Zanettiego co dało mu możliwość wywrócenia się, a w konsekwencji usłyszenia gwizdka arbitra głównego, który wskazał na „wapno”. Do jedenastki pewnie podszedł Gasbarroni, który zamieniał sytuację na bramkę. W 58′ min było już 2-0, a futbolówkę do bramki strzeżonej przez Gigi Buffona skierował Pisanu, który wykorzystał podanie od strzelca pierwszego gola. Po tym fakcie natychmiastowo zareagował były trener Parmy, który bez wahania wprowadził na plac gry trzech, świeżych zawodników – Iaquinte, Tiago oraz Salihamidzica, którzy w pewnym stopniu przyczynili się do końcowego rezultatu. W 76′ minucie, czyli prawie kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, Tiago dośrodkowuję piłkę w pole karne, a Legrottaglie wyskakuję jak najwyżej i zdobywa kontaktową bramkę. Trzy minuty później doszło do niemiłej sytuacji, bowiem w bójkę wdali się dwaj zawodnicy – Morfeo i Chiellini. Piłkarz gospodarzy pociągnął za brodę obrońcę Juve – Giorgio, a ten z ogromną agresją przygniótł rywala swoim ciałem, obaj otrzymali czerwoną kartkę. W 81′ minucie gola dającego remis zdobył zmiennik – Iaquinta, a w tej akcji czynny udział brał Salihamidzic, który dośrodkowywał futbolówkę w pole karne przeciwnika. W doliczonym czasie gry kolejną czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Parmy – Coly, który bezpardonowo potraktował strzelca drugiego gola.

FC Parma – Juventus Turyn (1-0) 2-2

Bramki:

43′ Gasbarroni (k.), 48′ Pisanu, 76′ Legrottaglie, 81′ Iaquinta

Składy obydwu ekip:

Parma: Bucci; Coly, Falcone, Rossi, Castellini; Pisanu (78′ Morfeo), Morrone, Cigarini, Gasbarroni (70′ Dessena); Reginaldo (87′ Matteini), Corradi
Rezerwa: Pavarini, Zenoni, Parravicini, Paponi

Juventus: Buffon; Grygera (65′ Salihamidzic), Legrottaglie, Chiellini, Criscito; Camoranesi, Nocerino (61′ Tiago), Zanetti, Palladino; Del Piero (46′ Iaquinta), Trezeguet
Rezerwa: Belardi, Birindelli, Zebina, Almiron