Sven: Na tą minutę przestańmy być kibicami


Menadżer Manchesteru City - Sven Goran Eriksson, apeluje do kibiców zespołu, by ci odpowiednio zachowywali się podczas zbliżających się derbów miasta. Chodzi tu głównie o minutę ciszy, która poświęcona będzie tragedii, jaka miała miejsce 50 lat temu.


Udostępnij na Udostępnij na

Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że kibice City nie zachowają się jak należy. Szwedzki boss klubu ma nadzieję, że tak się nie stanie i głośno apeluje do kibiców o godne zachowanie, a zarazem upamiętnienie ofiar tragedii z Monachium.

– Piłka nożna łączy, a gdy ginie ktoś z nią związany, zwłaszcza jak jest to śmierć przedwczesna to należy go uszanować. Nie ma znaczenia kolor koszulki, czy jest ona niebieska, czy czerwona. Tyle możemy zrobić. Musimy pamiętać o tych osobach, które wykonywały taką pracę, jaką wykonujemy dziś. To bardzo smutne. Na tą minutę przestańmy być kibicami. Mam nadzieję, że nasza reputacja po meczu się nie pogorszy – powiedział Eriksson.

W zespole City szansę na debiut będzie miał nowy piłkarz – Benjani Mwaruwari, który podkreśla słuszny wybór, jakiego dokonał przechodząc do Manchesteru.

– Występ przeciwko Manchesterowi United będzie czymś niezwykłym. Wszyscy myślą o tej tragedii, ja również chcę oddać hołd ofiarom katastrofy. Jeżeli chodzi o zespół to musimy pojechać i zagrać o kolejne punkty. Naszą drużynę stać na to. Jestem pewny, że uda nam się zdobyć przynajmniej bramkę – powiedział napastnik.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze