Stefan Majewski dla iGol.pl: W sporcie trzeba grać, żeby wygrywać


18 września 2009 Stefan Majewski dla iGol.pl: W sporcie trzeba grać, żeby wygrywać

Tymczasowy trener reprezentacji Polski uchyla rąbka tajemnicy, dotyczącej taktyki kadry na dwa najbliższe mecze. Podkreśla także, że ważna jest dla niego teraźniejszość, a nie przyszłość...


Udostępnij na Udostępnij na

Przed zebraniem zarządu można było odnieść wrażenie, że nie chce Pan podjąć się pracy „szkoleniowca tymczasowego”. Jak udało się Pana przekonać działaczom PZPN-u?

Negocjacje i rozmowy były trudne, ale po rozmowach z Antonim Piechniczkiem i Grzegorzem Latą zdecydowałem się podjąć rękawicę.

Czy w niecały miesiąc da się uzdrowić reprezentację na tyle, by wywalczyła punkty w spotkaniach ze Słowenią i Czechami?

Dołożę wszelkich starań, byśmy osiągnęli jak najlepszy rezultat. Stać nas na lepsze wyniki.

Jako trener kadry U-23 obserwował Pan zawodników, którzy mogliby ewentualnie zasilić pierwszą reprezentację. Czy kosztem zawodników doświadczonych, którzy ostatnio nie spisywali się w kadrze najlepiej, gotów jest Pan dać szansę młodym graczom?

Stefan Majewski nie ma zamiaru gdybać
Stefan Majewski nie ma zamiaru gdybać (fot. Łukasz Koszewski)

W reprezentacji muszą grać najlepsi zawodnicy na swoich pozycjach, a nie przypadkowi ludzie. Nie patrzę piłkarzom w metryki, nie zwracam uwagi na ich dawne osiągnięcia czy strzelone dla kadry gole, ale skupiam się na aktualnej dyspozycji danego gracza.

Czy w najbliższych meczach zagra Pan vabank? Beenhakker bał się zaryzykować i w ostatnich spotkaniach stosował zachowawczą taktykę 4-5-1. Wie Pan już, w jakim ustawieniu wyjdą Biało-czerwoni pod Pana wodzą w październiku?

Mogę tylko powiedzieć, że zagramy dwoma napastnikami. Nic więcej.

Czy jeśli nie uda się Panu utrzymać pozycji selekcjonera, wróci Pan na dotychczasowe stanowisko szkoleniowca kadry U-23?

Nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Najważniejszy jest teraz mecz z Czechami i to właśnie rywalizacją z tym zespołem zaprzątam sobie obecnie głowę. Co będzie dalej – czas pokaże.

Pozostanę jednak przy gdybaniu. Co jeśli wygra Pan dwa mecze, a PZPN mimo to Pana zwolni? Obrazi się Pan?

W sporcie trzeba grać, żeby wygrywać. Na tym powinien skupiać się każdy trener, selekcjoner czy piłkarz. Nie mam zamiaru trzymać się kurczowo swojej posady. A tym bardziej unikam wyrażenia „obrażać się”. Jesteśmy profesjonalistami, a nie dziećmi z piaskownicy.

Komentarze
~Maja (gość) - 14 lat temu

Stefan Malomowny...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze