Sobotnie spotkania 25. kolejki SPL za nami!

Dziś o godzinie 13.30 czasu polskiego spotkanie Dundee United - Hibernian rozpoczęło 25. kolejkę Scottish Premier League. Kolejne 4. spotkania rozpoczęły się o godzinie 16.00. Oto podsumowanie sobotnich meczów!

Dundee United – Hibernian 1:1

Spotkanie te rozpoczęło 25. kolejkę Scottish Premier League. i zostało rozegrane na stadionie Tannadice Park. Już w 12. minucie spotkania bramkarz Hibernianu – Andrew McNeil musiał wyjmować piłkę z siatki, po strzale Noela Hunta z rzutu karnego. Tym samym Hunt zdobył swoją 15. bramkę dla Hibernianu. „Hibs” wyrównali dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to strzałem z dwudziestu metrów John Rankin’s ośmieszył Łukasza Załuskę! Zawodnicy Hibernianu mogli wygrać te spotkanie, mianowicie w 76. minucie  Steven Fletcher trafił w słupek, a pod koniec meczu Łukasz Załuska zrehabilitował się i obronił strzał Colina Nisha z kilku metrów.

Rangers – Falkirk FC 2:0

Rangersi dominowali przez całe spotkanie, które wygrali pewnie 2:0. Piłkarze Falkirk FC nie mieli nic do powiedzenia w starciu z liderem SPL – „The Gers”. Od samego początku spotkania zanosiło się na bramkę dla Rangersów wydawało się, że jest to kwestia czasu i tak właśnie się stało. W 23. minucie Kris Boyd strzelił swoją 15. bramkę w tym sezonie dla „The Gers”. Kibice na Ibrox Park na drugą bramkę musieli czekać 64. minuty, bowiem zmiennik Boyd’a – Naismith przypieczętował pod koniec  meczu zwycięstwo swojego zespołu.

Motherwell – Kilmarnock 1:0

Murawa stadionu Fir Park dziś nadawała się do rozegrania spotkania Motherwell – Kilmarnock. Kibice na stadionie Motherwell jednak przez bardzo długi okres gry nie ujrzeli żadnej bramki. Piłkarze gospodarzy marnowali każdą sytuacja, która mogła zakończyć się golem. McCormack w 22. minucie spotkania nie wykorzystał nawet rzutu karnego, który obronił świetny Alan Combe. Pod koniec meczu piłkarze Motherwell „przycisnęli” rywali i tym samym tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego strzelili bramkę na wagę zwycięstwa! Trzeba podkreślić, że od 70. minuty Kilmarnock grało w osłabieniu, ponieważ czerwony kartonik ujrzał David Lille.

St. Mirren – Inverness 1:1

Inverness zremisowali z St. Mirren na wyjeździe, 1:1. Tym samym strzelili od 1994 roku tysiąc bramek! Autorem tysięcznej bramki jest Grant Munro. Zawodnicy St. Mirren doprowadzili do remisu w 74. minucie. Strzał Caley’a Thistle obronił bramkarz Inverness – Michael Fraser, jednak dobitki Billa Mehmeta nie był już w stanie zatrzymać.

Hearts – Gretna  2:0

Piłkarze Hearts już w 3. minucie obieli prowadzenie po strzale Vielicki. Piłkarze Gretny nie mogli dojść do „głosu” ciągle w natarciu byli Hearts. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy „serca” prowadziły już dwoma bramkami. Znów na listę strzelców wpisał się Vielicka, tym razem bramkę zdobył po rzucie karnym. Zawodnicy „serc” ostatnie trzy spotkania ligowe wygrali i to dość pewnie.

W niedziele odbędzie się spotkanie Aberdeen – Celtic, które zakończy 25. kolejkę SPL.