Śląsk Wrocław wygrał z mistrzem Słowacji

29 czerwca 2011 Śląsk Wrocław wygrał z mistrzem Słowacji

Ekipa Oresta Lenczyka przygotowuje się do rozgrywek Ekstraklasy oraz eliminacji do Ligi Europejskiej. Jej drugim sprawdzianem w trakcie przygotowań było spotkanie ze Slovanem Bratysława. Wrocławianie odnieśli zwycięstwo 1:0 na terenie przeciwnika. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 66. minucie Waldemar Sobota.

Wrocławianie ostro przygotowują się do walki w europejskich pucharach
Wrocławianie ostro przygotowują się do walki w europejskich pucharach (fot. Filip Susmanek/ iGol.pl)

W pojedynku szkoleniowiec wicemistrzów Polski zaprezentował dwa składy. W pierwszej połowie piłkarze byli testowaniu na różnych pozycjach, m.in. Rok Elsner występował w defensywie. W drugiej połowie w barwach Śląska zadebiutował Mateusz Cetnarski. Jego występ trwał do 70. minuty, gdy zmienił go kolejny debiutant w ekipie z Wrocławia, Marek Wasiluk.

Śląsk wystąpił w następujących składach:
W pierwszej połowie: Żukowski – Wołczek, Celeban, Elsner, Spahić – Sztylka, Peroński – Gancarczyk, Mila, Jezierski – Staszewski.
W drugiej połowie: Gikiewicz – Socha, Pietrasiak, Pawelec, Szuszkiewicz – Sobota, Szewczuk, Dudek, Cetnarski (70. Wasiluk), Ćwielong – Diaz.