Skuteczny Sosin

Dziś Anorthosis Famagusta z Łukaszem Sosinem w składzie grał z Atromitosem Yeroskipou. Kluczową postacią tego spotkania okazał się właśnie Polak.

Polski snajper zaskoczył wszystkich swoją skutecznością. Jego klub wygrał 6:1, a Sosin był autorem aż czterech trafień! Najpierw otworzył wynik w szóstej minucie, a potem podwyższył na 2:0 w 18. Po przerwie wcale nie miał zamiaru przestać strzelać. W 73. minucie zdobył gola na 4:0, a potem w 90. minucie ustalił ostatecznie wynik tego spotkania na 6:1, zdobywając przy tym swoją czwartą w tym meczu, a dziesiątą w całych rozgrywkach bramkę.

Łukasz Sosin to 31-letni napastnik. Swoją piłkarską karierę zaczynał w Hutniku Kraków. W 2002 roku przeszedł z Odry Wodzisław do Apollonu Limassol, z którego latem 2007 przeniósł się właśnie do Anorthosisu Famagusta. Aktualnie jest wyceniany na dwa miliony euro (wycena według Transfermarkt.de).