Shamrock Rovers mistrzem Irlandii

26 października 2011 Shamrock Rovers mistrzem Irlandii

Shamrock Rovers obronił tytuł mistrza kraju w dramatycznym meczu przeciwko University College Dublin. Zwycięską bramkę strzelił w 94. minucie Dean Kelly.

Shamrock Rovers obronił tytuł mistrza Irlandii, wygrywając 2:1 dramatyczne spotkanie przeciwko University College Dublin. Decydujące trafienie padło w 94. minucie.

Kibice Shamrock Rovers na pewno są zadowoleni
Kibice Shamrock Rovers na pewno są zadowoleni (fot. shamrockrovers.ie)

Obrońcy tytułu zdawali sobie sprawę, że zwycięstwo zapewni im tytuł mistrzowski, zostawiając w pokonanym polu Sligo Rovers. Gdy rozpoczął się doliczony czas gry, na tablicy wyników widniał rezultat 1:1, co oznaczało, że piłkarze Shamrock pozostawią swoich fanów w niepewności do samego końca sezonu. Jednak w 94. minucie Dean Kelly wywołał prawdziwą euforię w obozie gości, strzelając gola po akcji przeprowadzonej ze Stephenem O’Donnellem.

Wchodzący z ławki rezerwowych Ken Oman wyprowadził grający w dziesięciu Shamrock na prowadzenie, ale chwilę później Robert Benson wyrównał stan meczu. Trener, Michael O’Neill, nie szczędził pochwał swoim podopiecznym. To wspaniałe osiągnięcie, a piłkarze spłacili kredyt zaufania. Po tak wspaniałym sezonie wszyscy zasłużyli na ten tytuł powiedział szkoleniowiec mistrzowskiej drużyny.