Servette FC i FC Luzern wyeliminowane

W weekend została rozegrana 1. runda Pucharu Szwajcarii. 64 drużyny rozpoczęły zmagania w 1/32 finału. Największą niespodzianką okazało się odpadnięcie już na początku rozgrywek drużyn z najwyższej klasy rozgrywek: Servette FC i FC Luzern.

Zespół Servette FC mierzył się z reprezentującą czwarty poziom rozgrywek w Szwajcarii ekipą SC Cham. Drużyna z Genewy prowadziła do 82. minuty 1:0. Wtedy to obudzili się piłkarze SC Cham i w ciągu siedmiu minut zdołali strzelić dwie bramki, co w rezultacie dało im awans do kolejnej rundy. Drużyna prowadzona przez Ryszarda Komornickiego FC Luzern podejmowała z kolei przedstawiciela trzeciej klasy rozgrywkowej w Szwajcarii, SR Delemont. Ekipa polskiego szkoleniowca przez większość meczu remisowała 1:1 i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były rzuty karne, które wygrał SR Delemont 6:5.

Reszta drużyn szwajcarskiej Super League nie miała większych problemów z awansem do 2. rundy rozgrywek. Liderujący w tabeli Grasshoppers zaaplikował drużynie Vedeggio Calcio pięć bramek, a wicelider St. Gallen odprawił ekipę FC Altstetten w stosunku 7:0.

FC Linth 04 – SV Muttenz 2:3

Kolejna runda Pucharu Szwajcarii zostanie rozegrana 10 i 11 listopada. Finał rozrywek zaplanowano na 20 maja 2013 roku.