Seedorf wiecznie młody. Zobacz!

7 września 2012 Seedorf wiecznie młody. Zobacz!

W 22. kolejce ligi brazylijskiej Fluminense umocniło się na pierwszym miejscu w tabeli. Zespół trenera Abela Bragi pokonał na własnym stadionie Santos 3:1 i uciekł na odległość dwóch punktów od drugiego w klasyfikacji Atletico Mineiro, które z kolei straciło punkty w meczu z Bahią.

Clarence Seedorf, jeszcze w stroju Milanu
Clarence Seedorf, jeszcze w stroju Milanu (fot. turkspor.net)

Fluminense wyszło na prowadzenie w 20. minucie spotkania. Strzelcem bramki otwierającej wynik był 20-letni Wellington Nem. Dziesięć minut później piłkarze Santosu doprowadzili do wyrównania za sprawą Andre, mającego na swoim koncie epizod w Dynamie Kijów i Girondins Bordeaux. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy bolesny cios przyjezdnym zadał ponownie Wellington Nem. Rezultat meczu ustalił na 12 minut przed końcem Samuel Rosa.

Bohaterem kolejki został Clarence Seedorf. Doświadczony Holender zdobył dla Botafogo dwie bramki w ciągu trzech minut w wyjazdowym spotkaniu z Cruzeiro. Te trafienia były szczególnie cenne, do 35. minuty zespół byłego piłkarza AC Milan przegrywał bowiem 0:1 po bramce Tingi. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem gości 3:1, a strzelcem trzeciego gola był Jadson.