Scolari zwolniony


Po serii słabych meczów w brazylijskiej ekstraklasie Luiz Felipe Scolari został zwolniony z posady menedżera Palmeiras. Szkoleniowiec pracował w klubie od lipca 2010 roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Było to jego drugie podejście do pracy w Palmeiras. Poprzednio Scolari prowadził ten zespół w latach 1997-2000, zdobywając mistrzostwo i puchar kraju oraz odnosząc triumf w Copa Libertadores. Zakończona w czwartek ponowna przygoda byłego selekcjonera reprezentacji Brazylii z Palmeiras nie była już jednak tak udana. Udało się co prawda ponownie zdobyć Copa do Brasil, jednak wyniki ligowe pozostawiały wiele do życzenia.

Czarę goryczy prezesa klubu przelała ostatnia porażka z Vasco da Gama, która zepchnęła Palmeiras na 19., przedostatnią lokatę w tabeli. Strata do ostatniego zapewniającego utrzymanie w lidze miejsca wzrosła już do siedmiu punktów. W konsekwencji za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt z menedżerem drużyny z Sao Paulo.

 – Chcielibyśmy podziękować trenerowi za jego pracę w klubie. Jest on jednym z najlepszych trenerów, jakich kiedykolwiek miało Palmeiras – oświadczył zarząd klubu.

Scolari w przeszłości prowadził m.in Chelsea Londyn i reprezentację Portugalii. Największy sukces odniósł jednak z brazylijską drużyną narodową, którą doprowadził w roku 2002 do zwycięstwa w mundialu w Korei i Japonii.

Popularny Felipao jest rozpatrywany jako potencjalny kandydat do zastąpienia Mario Menezesa na stanowisku selekcjonera kadry Brazylii. Menezes, mimo dobrych wyników, nie zaskarbił sobie sympatii kibiców.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze