Santos FC z Recopa Sudamericana


W meczu o Recopa Sudamericana Santos FC pokonał Universidad de Chile 2:0. Recopa Sudamericana jest południowoamerykańskim odpowiednikiem Superpucharu Europy. Do walki o niego stają zwycięzca Copa Libertadores ze zdobywcą Copa Sudamericana.


Udostępnij na Udostępnij na

Wygrana ta sprawiła, że brazylijskie drużyny klubowe mają najwięcej tryumfów w Recopa Sudamericana w historii. Gwiazdor Santosu, Neymar, który w tym meczu strzelił bramkę i nie wykorzystał karnego, jest zachwycony zwycięstwem nad chilijską drużyną. – Jestem bardzo szczęśliwy. Mimo że wiele osób bagatelizuje te rozgrywki, podeszliśmy do nich bardzo profesjonalnie. Kolejny tytuł na naszym koncie, który w dodatku zdobyliśmy po raz pierwszy – powiedział młody Brazylijczyk.

Bruno Rodrigo, który również wpisał się na listę strzelców w tym spotkaniu, oraz bramkarz Rafael uważają, że ich drużyna była zdecydowanie lepsza w pojedynku z Chilijczykami. – Przez cały mecz graliśmy bardzo dobrze i zdecydowanie zasłużyliśmy na to zwycięstwo – powiedział golkiper Santosu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze