Rooney: Chcę wygrać na Wembley


1 marca 2009 Rooney: Chcę wygrać na Wembley

Już dziś w Londynie zostanie rozegrany finał rozgrywek Carling Cup (Puchar Ligi). Na nowym Wembley zmierzą się drużyny Manchesteru United i Tottenhamu Hotspur. Celem każdego angielskiego piłkarza jest zagrać na Wembley, jeśli jest okazja zdobyć przy tym jeszcze jakieś trofeum, to zwycięstwo staje się marzeniem. Wayne Rooney w wywiadzie dla brytyjskiego "The Sun" wypowiedział się na temat dzisiejszego meczu


Udostępnij na Udostępnij na

Rooney, to pewny punkt Manchesteru United.
Rooney, to pewny punkt Manchesteru United. (fot. soccerlens.com)

Co ciekawe, Rooney żadnego trofeum na Wembley jeszcze nie zdobył. W finale Curling Cup w 2006 roku Manchester też doszedł do finału, pokonał w nim Wigan Athletic, ale mecz odbył się w Cardiff. Rooney podkreśla, że ewentualna wygrana z „Kogutami” będzie spełnieniem jego marzeń.

Pamiętam bardzo dobrze, kiedy jako dziecko przyszedłem na Wembley, gdzie Everton w finale Curling Cup pokonał United. Pomyślałem sobie wtedy, że bardzo chciałbym kiedyś wygrać to trofeum na tym stadionie. Teraz nadarza się ku temu niezwykła okazja. Każdy z nas chce zagrać w tym meczu. Nie wiem, czy będę grał przez 90 minut, bo niedawno leczyłem kontuzję i trener może dać mi jeszcze odpocząć. Mamy duże szanse na sukces. Jesteśmy na dobrej pozycji w lidze, dotarliśmy do ćwierćfinału FA Cup i zbliżyliśmy się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wiem, że ciężko będzie wygrać wszystko, ale to jest naszym celem.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze