Robbie Keane zagra z Estonią


15 listopada 2011 Robbie Keane zagra z Estonią

Kapitan Irlandii wystąpi we wtorkowym spotkaniu barażowym. Wniosek LA Galaxy o powrót do USA został odrzucony.


Udostępnij na Udostępnij na

Klub z Los Angeles miał nadzieję, że napastnik dostanie pozwolenie na przylot do Stanów Zjednoczonych. Jego drużynę czeka kluczowe spotkanie z Houston Dynamo w finale ligi MLS.

Włodarze klubu liczyli na występ Keane’a, jednak 31-letni zawodnik grzecznie odmówił, twierdząc, że obecnie jest w pełni zaangażowany w grę dla Irlandii w barażach o awans do Euro 2012.

Robbie Keane spróbuje strzelić bramkę Estonii
Robbie Keane spróbuje strzelić bramkę Estonii (fot. SkySports)

Zwrócili się do mnie, czy mogę wrócić do LA, ale oczywiście menedżer, ja sam i wszyscy inni powiedzieliśmy „nie”. Jesteśmy dopiero w połowie drogi do awansu. Nawet gdyby stała się tragedia i nie awansowalibyśmy do mistrzostw Europy, praca nie jest jeszcze skończona. Musimy być profesjonalistami i wykonać zadanie prawidłowo. Poproszono mnie, bym wrócił w ostatnią niedzielę, ale to może być jeden z najwspanialszych momentów w historii Irlandii. Gdybym opuścił tak wspaniały wieczór, miejmy nadzieję, jak ten jutrzejszy czułbym się z tym źle – powiedział Robbie Keane.

Irlandia w meczu z Estonią wystąpi w następującym składzie: Shay Given, John O’Shea, Sean St Ledger, Richard Dunne, Stephen Ward, Damien Duff, Keith Andrews, Glenn Whelan, Stephen Hunt, Robbie Keane, Kevin Doyle.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze