River Plate lepsze od Lanus

3 grudnia 2012 River Plate lepsze od Lanus

Argentyński zespół River Plate pokonał wczoraj Lanus 1:0 po bramce Rodrigo Mory. Przed tym spotkaniem zespół prowadzony przez Guillermo Barrosa Schelotto zajmował lokatę wicelidera i mógł doskoczyć na dwa punkty do pierwszego Velezu Sarsfield.

Lanus od jakiegoś czasu jest uważane za jednego z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa Argentyny. Zwycięstwo w meczu na szczycie z River Plate znacznie przybliżyłoby ten zespół do walki o prym w tym kraju Ameryki Południowej. Ale w pierwszej połowie spotkania nic na to nie wskazywało, ponieważ bramkarz River Marcelo Alberto Barovero był praktycznie bezrobotny. Do przerwy utrzymywał się wynik 0:0.

Mimo zaledwie 17 lat już jest podstawowym zawodnikiem słynnego River Plate
Mimo zaledwie 17 lat już jest podstawowym zawodnikiem słynnego River Plate (fot. universalfutbol.es)

W drugiej odsłonie spotkania nastawienie gospodarzy nieco się zmieniło. Piłkarze Matiasa Almeydy dłużej utrzymywali się przy piłce i zaczęli zagrażać bramce strzeżonej przez Agustina Marchesina. Najczęściej koszmarem portero gości był Rodrigo Mora, atakujący prawą stroną boiska. Urugwajczyk rozkręcał się z minuty na minutę, a kibice zgromadzeni na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti doceniali jego wysiłki gromkimi brawami. W końcu Morze się po prostu udało. W 76. minucie spotkania pomocnik Leonardo Ponzio przeprowadził bardzo groźną akcję, wrzucił piłkę w pole karne, a Mora kapitalnym, bardzo mocnym i precyzyjnym strzałem pokonał Marchesina. Było 1:0, a kibice zaczęli skandować nazwisko strzelca gola jeszcze głośniej.

Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 1:0, a Rodrigo Mora został bohaterem kibiców River Plate. Dla Lanus była to już piąta porażka w sezonie, ale mimo to utrzymało drugie miejsce w tabeli. Łącznie w 18 meczach zdobyło już 33 punkty. Tuż za nim z takim samym dorobkiem punktowym jest zespół Belgrano. Z kolei drużyna River Plate zaliczyła swoje szóste zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 26 punktów plasuje się na ósmej lokacie w tabeli.