Remis Paragwaju, triumf Meksyku

30 maja 2010 Remis Paragwaju, triumf Meksyku

W kolejnych przedmundialowych sprawdzianach swoje siły przetestowały między innymi ekipy z kontynentów amerykańskich. Paragwaj zremisował bowiem z innym finalistą MŚ – Wybrzeżem Kości Słoniowej – 2:2 (0:0), Meksyk zaś gładko wygrał z Gambią 4:1 (1:0).

Paragwaj zremisował, a Barrios w drugim meczu strzelił drugiego gola
Paragwaj zremisował, a Barrios w drugim meczu strzelił drugiego gola (fot. Charlatecnica.cl)

Nie tylko w Bundeslidze i nie tylko w Borussii Dortmund błyszczy odkryty w tym sezonie talent, Lucas Barrios. Napastnik „BVB” miał okazję pokazać się w barwach reprezentacyjnych i po raz kolejny udowodnił, że ten sezon należy do niego. Tym razem snajper Paragwaju dał nadzieję swojej drużynie, strzelając kontaktowego gola w 75. minucie meczu. Wcześniej do siatki trafił Didier Drogba oraz Souleymane Bamba. Jak się później okazało, bramka piłkarza Borussii obudziła wolę walki w kolegach z zespołu, którzy doprowadzili ostatecznie do wyrównania. Skutecznym egzekutorem okazał się obrońca Aureliano Torres.

Paragwaj – Wybrzeże Kości Słoniowej 2:2 (0:0)
Barrios 75’, Torres 90’ – Drogba 53’, Bamba 73’

Javier Hernandez strzelił dwie bramki
Javier Hernandez strzelił dwie bramki (fot. Football365.co.za)

Meksykanie, rozpoczynający swoje starcie pół godziny później, bez problemów poradzili sobie z Gambijczykami. Choć premierowa odsłona upłynęła pod znakiem silnego oporu rywala finalisty mundialu w RPA, o tyle druga część spotkania to zdecydowana przewaga podopiecznych Javiera Aquirre. Rezultat w 18. minucie otworzył młodziutki napastnik Chivas Guadalajara, Javier Hernandez. Starcie z Gambią było jeszcze bardziej udane dla 21-latka, gdy pięć minut po przerwie po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Rywale zdolni byli odpowiedź tylko raz – w 65. minucie za sprawą Sohny. Było to jednak tylko pocieszenie, do popisu strzeleckiego Hernandeza dołączyli bowiem kolejni piłkarze Meksyku. Adolfo Bautista również mógł się poszczycić dwoma gola, a rywala dobił w 81. minucie Medina.

Meksyk – Gambia 5:1 (1:0)