W czterech polskich miastach praca nad przygotowaniami do Euro 2012 ruszyła pełną parą. Po przyjrzeniu się sytuacji w Poznaniu i Warszawie, czas na trójmiejską miejscowość, która posiada w sobie coś, czego nie znajdziemy w innych miastach piłkarskiej imprezy w Polsce. Gdańsk, bo o nim mowa, położony jest bowiem nad morzem, co daje niepowtarzalny urok i możliwości, jakie stają przed tym miastem.
W pierwszym Euroraporcie z Gdańska poznamy między innymi wiele ciekawych miejsc i symboli, które dotyczą samego miasta. Niewątpliwie ta stara, jakkolwiek by to nie brzmiało, miejscowość kryje w sobie zarówno obiekty jak i monumenty, które, podczas pobytu w stolicy województwa pomorskiego, trzeba koniecznie zobaczyć. W kolejnej części artykułu przeczytać można o gdańskim futbolu, w którym od lat rządzi i dzieli Lechia.

Nie zabrakło rzecz jasna miejsca na opisanie funkcjonalności Gdańska. Znajdziemy tutaj informacje na temat dworca kolejowego i autobusowego, przeczytamy o cywilnym lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie, a także dowiemy się co w trawie piszczy, jeśli chodzi o komunikację miejską. Wszystkie te aspekty pokazują, co w Gdańsku jest, a czego jeszcze jednak brakuje.
Ostatnie dwa raporty dotyczą bezpośrednio sponsora nowo powstającego obiektu w Gdańsku Letnicy, firmy PGE, a także samego stadionu, który zapiera dech w piersiach. Znaleźć w nich można wszelkie informacje o przetargu, który warszawska firma wygrała, w efekcie czego stadion w Trójmieście zmienił nazwę. Dowiemy się również wszystkiego na temat planów z placu budowy, a także przeczytamy o projekcie PGE Areny Gdańsk. Integralną częścią raportów są krótkie filmy, które pokazują Gdańsk od najlepszej strony.
Odwiedź dział Euro 2012 i zobacz pozostałe artykuły dotyczące raportu z Gdańska!
Ciekawe ile będą kosztować bilety na euro 2012