Puchar Włoch: Udinese wygrywa z Catanią

W pierwszym dziś spotkaniu Pucharu Włoch pomiędzy Udinese a Catanią zakończyło się zwycięstwem zespołu Bianconerich 3:2. Dzięki tej wiktorii Udinese ma lepszą sytuację przed meczem rewanżowym.

Mecz rozpoczął się od ataków Zebrette i już w 8 minucie po rzucie wolnym z lewej strony Ferronetti pokonał bramkarza Catanii Bizzarriego. Radość Udinese nie trwała jednak długo, bo tylko trzy minuty. Catanii udało się zremisować po bramce Izco. Po 20 minutach dobrej gry obu zespołów, Sycylijczycy wyszli na prowadzenie po strzale głową Martineza. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2 dla gości.

W przerwie trener Marino zmienia Obodo za Emerenko, by ten mógł rozgrywać piłkę razem z Inlerem. Bianconeri nadal jednak wydają się niezdecydowani w swoich poczynaniach więc szkoleniowiec Udinese zdejmuje z boiska Candreve i Paolucciego a za nich na boisku pojawili się Pepe i Quagliarella.

W 65′ minucie szwajcar Ghokan Inler trafia w poprzeczkę. Wreszcie w 70′ minucie rozjemca tego spotkania Pan De Marco dyktuje rzut karny. Do remisu doprowadza spokojny Pepe. Wreszcie trener Baldini decyduje się na zmianę. Na boisku pojawili się Baiocco i Nardini w zamian za Izco i Vargasa. Jednakże to nie pomaga Catanii, ponieważ w 75′ minucie bramkę dającą zwycięstwo strzela Felipe.