Puchar Portugalii dla FC Porto

W meczu finałowym Pucharu Portugalii, FC Porto pokonało Desportivo Chaves 2:1. Zwycięskie bramki strzelali Guarin i Falcao, a Chaves odpowiedziało trafieniem Clemente na pięć minut przed końcem spotkania.

Zadanie dla FC Porto wydawało się łatwe. Piłkarze z Estadio Dragao mierzyli się z zespołem, który właśnie spadł do trzeciej ligi. Jednak ekipa Chaves nie poddała się bez walki i zrobiła wszystko, żeby stworzyć jak najwięcej problemów utytułowanemu rywalowi. To właśnie ekipa Desportivo mogła zdobyć prowadzenie w 10. minucie, kiedy to Edu trafił w słupek. Później do głosu doszło Porto. Najpierw po indywidualnej akcji do siatki trafił Kolumbijczyk Guarin. Kilka minut później Falcao umieścił piłkę w bramce, po dokładnym podaniu Hulka.

W drugiej połowie podopieczni Jesualdo Ferreiry kontrolowali grę. Dopiero w 85. minucie Chaves przeprowadziło groźną akcję, po której padła kontaktowa bramka autorstwa Clemente. W końcówce mecz się znacznie zaostrzył. Drugą żółtą i w efekcie czerwoną zobaczył Ricardo Rocha, minutę później jego los podzielił Bruno Alves. W ten sposób obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Zespół Porto zajął w lidze dopiero trzecie miejsce. Zdobycie pucharu kraju na pewno osłodzi im nieudany sezon. To już 19 tryumf w Pucharze Portugalii w kolekcji popularnych „Smoków”.