Przewidywania gwiazdy


Pomocnik Bayernu Monachium i reprezentacji Francji – Franck Ribery przyznał w wywiadzie, że Włosi nie awansują do finałów Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku na austriackich i szwajcarskich boiskach.


Udostępnij na Udostępnij na

„Z eliminacyjnej grupy B awansują zespoły Francji i Szkocji. Szczególnie o naszą promocję do EURO 2008 jestem spokojny. Ostatnia porażka na własnym boisku z reprezentacją Szkocji bardzo nas zabolała. Odczuli ją również nasi kibice, którzy długo nie mogli uwierzyć w to, co stało się we wrześniu. Uważam jednak, że Szkoci pokazali wówczas, że są zespołem liczącym się w Europie i to oni, a nie Włosi, zakwalifikują się do turnieju w Austrii i Szwajcarii.” – powiedział Ribery w rozmowie z dziennikarzem „The Daily Record”.

W tabeli grupy B pozycję lidera zajmują Szkoci, którzy w dziewięciu meczach zgromadzili na swoim koncie dwadzieścia jeden punktów. Na drugim miejscu, z dorobkiem dwudziestu punktów, plasują się Włosi, którzy o jedno oczko wyprzedzają Francuzów. 

W najbliższych spotkaniach Szkoci zagrają z Ukrainą i Gruzją, Francuzi spotkają się z Wyspami Owczymi i Litwą, natomiast Włosi zmierzą się, podobnie jak Szkocja, z reprezentacją Gruzji.

Franck Ribery bardzo dobrze spisywał się podczas zeszłorocznego mundialu w Niemczech. Francuski pomocnik dzięki znakomitym występom w Ol. Marsylia, przeniósł się w letnim oknie transferowym do niemieckiego Bayernu Monachium, z którym awansował ostatnio do fazy grupowej Pucharu UEFA.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze